Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Neagu Mihai Versiunea pentru printare

Neagu MIHAI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.35 SUCEAVA, colegiul uninominal nr.4

Formatiunea politica:
PC-Partidul Conservator - până în dec. 2013
 
independent  - din dec. 2013
 - până în mar. 2014
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din mar. 2014

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Liberal Conservator - până în dec. 2013 Secretar
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din mar. 2014
 - până în feb. 2015
  - din iun. 2015
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016
 - până în iun. 2016
Senator neafiliat - din iun. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru românii de pretutindeni (din mar. 2014)
Comisia economică, industrii și servicii (până în feb. 2014) - Secretar

Comisii speciale comune
Comisia comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea propunerilor legislative privind legile electorale, propunerilor legislative privind modificarea Legii partidelor politice și a Legii privind finanțarea partidelor politice și a campaniilor electorale. (până în iun. 2015)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania - până în apr. 2013
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada 

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 27, din care 8 promulgate legi
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 martie 2019, 22:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro