Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Vasilica Steliana Miron Versiunea pentru printare

Vasilica Steliana MIRON
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
aleasa senator în circumscriptia electorala nr.35 SUCEAVA, colegiul uninominal nr.1

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în feb. 2014
PNL-Partidul Național Liberal - din feb. 2014

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Poporului - Dan Diaconescu - până în feb. 2014 Vicelider - din feb. 2013
 - până în feb. 2014
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2014

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din feb. 2016)
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (din iun. 2013) - Vicepreședinte (din mar. 2014)
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunități și validări (din oct. 2014)
Comisia specială pentru modificarea și completarea Regulamentului Senatului (până în mar. 2014) - Vicepreședinte
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunități și validări (până în feb. 2014)

Comisii speciale comune
Comisia comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituției României - supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Bosnia și Herțegovina  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Kuwait  Președinte - din mar. 2015

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 82, din care 11 promulgate legi
Motiuni: 4

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 25 aprilie 2018, 9:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro