Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
www.bogdandiaconu.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Mihai-Bogdan Diaconu Versiunea pentru printare

Mihai-Bogdan DIACONU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.17

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în oct. 2014
 
independent  - din oct. 2014

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în oct. 2014
Deputat neafiliat - din oct. 2014

Comisii permanente
Comisia pentru comunitățile de români din afara granițelor țării (din oct. 2013) - Vicepreședinte (oct. 2013 - noi. 2014)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (până în oct. 2013)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - până în mar. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Letonia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Mongolia  Secretar

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:10 (în 10 sedinte)
Declaratii politice:7 (din care 7 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 52, din care 2 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 30

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 noiembrie 2017, 11:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro