Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Suedia Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
1. Președinte Oprea Mario-Ovidiu senator PNL
2. Vicepreședinte Găleteanu Monalisa deputat PSD
3. Secretar Tudor Marcu deputat PRM
4. Membri Arcaș Viorel senator PSD
5.   Băeșu George deputat PSD
6.   Bobeanu Răzvan-Petrică deputat PSD
7.   Florea Damian deputat PC
8.   Gabor Gheorghe deputat PNL 3 apr. 2007
9.   Iordache Florin deputat PSD
10.   Kónya-Hamar Sándor deputat UDMR
11.   Liga Dănuț deputat PD-L
12.   Manolescu Oana deputat Minoritati
13.   Máté András-Levente deputat UDMR
14.   Mocanu Alexandru deputat PD-L 1 mar. 2007
15.   Nicolai Norica senator PNL
16.   Onaca Dorel-Constantin senator PD-L
17.   Popescu Dan-Mircea senator PSD
18.   Pușcă Mircea Valer deputat PNL 3 apr. 2007
19.   Rogin Marius deputat PD-L 19 dec. 2006

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Grupdin datapâna în data
1. Plumb Rovana deputat PSD 20 dec. 2007
2. Ujeniuc Dragoș deputat PNL 3 apr. 2007
3. Andreica Romică deputat PD-L 3 apr. 2007
4. Racoceanu Viorel deputat PD-L 19 noi. 2006

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 noiembrie 2017, 12:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro