Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Suedia Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
1. Președinte Cordoș Alexandru senator PSD
2. Vicepreședinte Plăcintă Sorina Luminița senator PNL
3. Secretar Petö Csilla-Mária deputat UDMR
4. Membri Chircu Doinița-Mariana deputat PD-L
5.   Florea Damian deputat PNL
6.   Ghișe Ioan senator PNL 30 mar. 2010
7.   Hrebenciuc Viorel deputat PSD
8.   Humelnicu Augustin Daniel senator PD-L
9.   Manolescu Oana deputat Mino.
10.   Panțuru Tudor senator PD-L
11.   Petrescu Petre deputat PSD
12.   Pop Georgian deputat PSD
13.   Șandru Mihaela Ioana deputat PD-L
14.   Șova Dan Coman senator PSD
15.   Țurea Răzvan deputat Prog.
16.   Varga Lucia-Ana deputat PNL 30 mar. 2010
17.   Zătreanu Dan-Radu deputat PD-L

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Grupdin datapâna în data
1. Trășculescu Alin Silviu deputat PD-L 20 noi. 2012
2. Pop Virgil deputat PNL 30 mar. 2010 26 mar. 2012
3. Uioreanu Horea-Dorin deputat PNL 30 mar. 2010 26 iun. 2012

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 noiembrie 2017, 18:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro