Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Suedia Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
1. Președinte Cordoș Alexandru senator PSD
2. Vicepreședinte Nasta Nicolae senator PLC
3. Secretar Iane Ovidiu-Cristian deputat PSD
4. Membri Anghel Adrian senator PSD
5.   Antal István deputat UDMR
6.   Baltă Mihai deputat PSD
7.   Berci Vasile deputat PNL
8.   Ciurariu Florin deputat PNL
9.   Comșa Cornel-George deputat -
10.   Crăciunescu Grigore deputat PNL 10 dec. 2013
11.   Irimie Vicențiu-Mircea deputat ALDE
12.   Luchian Ion senator PNL
13.   Popa Nicolae-Vlad senator PNL 16 iun. 2014
14.   Tabugan Ion deputat UNPR
15.   Toader Mircea-Nicu deputat PNL
16.   Vochițoiu Haralambie senator -
17.   Vulpescu Ioan deputat PSD

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Gruppâna în data
1. Dima Toader deputat PSD 7 iul. 2016
2. Tudorache Daniel deputat PSD 4 iul. 2016
3. Boghicevici Claudia deputat PNL 1 iul. 2016
4. Rogojan Mihai-Ciprian senator PNL 16 iun. 2014
5. Silaghi Ovidiu Ioan deputat PNL 3 sep. 2013

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 19:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro