Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Spania Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
1. Președinte Badea Viorel Riceard senator PNL
2. Vicepreședinte Constantinescu Florin senator PSD
3. Secretar Bălan Gheorghe Pavel senator PSD
4. Membri Brînză William Gabriel deputat PD-L
5.   Călin Ion deputat PSD
6.   Chițoiu Daniel deputat PNL 30 mar. 2010
7.   Ciobanu Gheorghe deputat PSD 29 iun. 2010
8.   Cionca-Arghir Iustin-Marinel deputat PD-L
9.   Fekete Szabó Andras Levente senator UDMR
10.   Grosaru Mircea deputat Mino.
11.   Liga Dănuț deputat PD-L
12.   Marin Mircea deputat PD-L
13.   Motreanu Dan-Ștefan deputat PNL 30 mar. 2010
14.   Necula Marius Gerard senator PD-L
15.   Nosa Iuliu deputat PSD
16.   Tița-Nicolescu Gabriel deputat PD-L

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Grupdin datapâna în data
1. Bode Lucian Nicolae deputat PD-L 29 iun. 2010
2. Popa Daniela deputat PSD 1 feb. 2010
3. Teodorescu Horia deputat PSD 30 iun. 2012
4. Frâncu Emilian Valentin senator PNL 30 mar. 2010 29 iun. 2012
5. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL 30 mar. 2010 1 feb. 2012

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 noiembrie 2017, 2:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro