Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Spania Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
1. Președinte Zamfir Daniel-Cătălin deputat PNL
2. Vicepreședinte Dîrzu Ioan
din 1 apr. 2015
deputat PSD
3. Secretar Pocora Cristina-Ancuța deputat PNL
4. Membri Axente Ioan deputat -
5.   Badea Leonardo senator PSD
6.   Bălu Marius senator PNL
7.   Bode Lucian Nicolae deputat PNL
8.   Găină Mihăiță deputat PSD
9.   Man Mircea deputat PNL 16 iun. 2014
10.   Mihai Aurelian deputat ALDE
11.   Mocioi Niculina deputat PNL 16 iun. 2014
12.   Negruț Cornelia deputat ALDE
13.   Pană Adriana-Doina deputat PSD
14.   Saghian Gheorghe senator -
15.   Seres Dénes deputat UDMR
16.   Tămâian Ioan deputat PNL 10 dec. 2013
17.   Țîmpău Radu Bogdan deputat PNL

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume Membru Grup
1. Vicepreședinte Bleotu Vasile
până în 11 mar. 2011
deputat PSD

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Gruppâna în data
1. Bleotu Vasile deputat PSD 11 mar. 2011
2. Bujor Dumitru Marcel senator PSD 16 iun. 2014
3. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD 19 dec. 2016
4. Niculae Aurel deputat PNL 10 dec. 2013
5. Nițu Remus-Daniel senator PLC 14 mar. 2016
6. Movilă Petru deputat UNPR 16 iun. 2014

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 octombrie 2017, 4:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro