Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Estonia Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
1. Președinte Bentu Dumitru deputat PSD
2. Vicepreședinte Ujeniuc Dragoș
din 19 mar. 2008
deputat PNL 19 mar. 2008
3. Secretar Loghin Irina senator PRM
4. Membri Bădălău Niculae deputat PSD
5.   Bărbulețiu Tiberiu deputat PNL 3 apr. 2007
6.   Bejinariu Eugen deputat PSD
7.   Buruiană Aprodu Daniela deputat -
8.   Erdei Dolóczki István deputat UDMR
9.   Georgescu Filip deputat PSD
10.   Iliescu Valentin Adrian deputat PD-L
11.   Ion Vasile senator PSD
12.   Jipa Florina Ruxandra deputat PSD
13.   Máté András-Levente deputat UDMR
14.   Nicula Vasile Cosmin deputat PSD
15.   Stănescu Mircea deputat PSD
16.   Șerbu Gheorghe Vergil senator PNL
17.   Tîlvăr Angel senator PSD
18.   Voinea Florea deputat PSD

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume Membru Grup
1. Vicepreședinte Bușoi Cristian Silviu
până în 29 noi. 2007
deputat PNL

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Grupdin datapâna în data
1. Bușoi Cristian Silviu deputat PNL 29 noi. 2007
2. Crăciunescu Grigore deputat PNL 3 apr. 2007 30 iun. 2008
3. Ujeniuc Dragoș deputat PNL 3 apr. 2007
4. Berceanu Radu Mircea senator PD-L 14 apr. 2008
5. Boureanu Cristian Alexandru deputat PD-L 3 apr. 2007

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 martie 2019, 22:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro