Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Estonia Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
1. Președinte Socaciu Victor deputat PSD
2. Vicepreședinte Kerekes Károly deputat UDMR
3. Secretar Plăiașu Gabriel
din 30 mar. 2010
deputat PNL 30 mar. 2010
4. Membri Bărbulescu Daniel-Ionuț deputat PSD
5.   Bud Nicolae deputat PD-L
6.   Dumitru Constantin senator PNL
7.   Găină Mihăiță senator PSD
8.   Gheorghe Tinel deputat PD-L
9.   Horj Pavel deputat PNL 30 mar. 2010
10.   Máté András-Levente deputat UDMR
11.   Mîrza Gavril senator PSD
12.   Mutu Gabriel senator PSD
13.   Pirpiliu Ștefan Daniel deputat -
14.   Popa Mihaela senator PNL
15.   Popov Dușan deputat Mino.
16.   Roman Ioan Sorin deputat PSD
17.   Roșca Lucreția deputat PSD
18.   Solomon Adrian deputat PSD

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Grupdin datapâna în data
1. Cindrea Ioan deputat PSD 28 iun. 2012
2. Popa Cornel senator PNL 30 mar. 2010 25 iun. 2012

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 ianuarie 2018, 19:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro