Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Marea Britanie Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
1. Președinte Sassu Alexandru
din 21 feb. 1997
deputat USD-PD 21 feb. 1997
2. Vicepreședinte Cojocaru Radu-Spiridon
din 21 feb. 1997
deputat PNL 21 feb. 1997
Secretar -
3. Membri Bădulescu Doru Laurian senator PDSR 21 feb. 1997
4.   Burghelea Ioan senator PNȚCD 21 feb. 1997
5.   Dobrescu Smaranda deputat USD-PSDR 21 feb. 1997
6.   Dugulescu Petru deputat PNȚCD 21 feb. 1997
7.   Gazi Gherasim deputat Minoritati 21 feb. 1997
8.   Gheorghe Valeriu deputat PNL 21 feb. 1997
9.   Maior Liviu senator PDSR 21 feb. 1997
10.   Pașcu Ioan Mircea deputat PDSR 21 feb. 1997
11.   Pécsi Francisc deputat UDMR 21 feb. 1997
12.   Pop Iftene deputat PNȚCD 21 feb. 1997
13.   Stănoiu Rodica Mihaela senator PDSR 27 iun. 2000
14.   Ștefănoiu Luca deputat PRM 21 feb. 1997
15.   Știreanu Octavian senator - 21 feb. 1997
16.   Vâlcu Mircea deputat PUNR 21 feb. 1997

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
1. Secretar Rațiu Ion
din 21 feb. 1997 - până în 17 ian. 2000
deputat PNȚCD 21 feb. 1997

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Grupdin datapâna în data
1. Rațiu Ion deputat PNȚCD 21 feb. 1997 17 ian. 2000
2. Croitoru Mircea-Adrian deputat PDSR 21 feb. 1997 3 mai 1999
3. Ghibernea Dan deputat PDSR 21 feb. 1997 22 feb. 2000

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 11:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro