Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Austria Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
1. Președinte Vasilescu Gavrilă
din 5 dec. 2007
senator PC 5 dec. 2007
2. Vicepreședinte Dumitriu Dragoș Petre
din 20 dec. 2005
deputat PC 20 dec. 2005
3. Secretar Constantinescu Viorel deputat PD-L
4. Membri Almăjanu Marin deputat PNL
5.   Borbély László deputat UDMR
6.   Cârlan Dan senator PD-L
7.   Ciontu Corneliu deputat PC
8.   Dumitrescu Gheorghe-Viorel senator PRM
9.   Georgescu Radu Cristian senator PSD
10.   Kerekes Károly deputat UDMR
11.   Liga Dănuț deputat PD-L
12.   Mălaimare Mihai Adrian deputat PNL 3 apr. 2007
13.   Mărășescu Nicolae senator PSD 19 mar. 2008
14.   Nicolicea Eugen deputat PSD
15.   Popa Nicolae deputat PNL
16.   Popescu Dan Ioan deputat PC
17.   Sârbu Marian deputat PSD

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume Membru Grup
1. Președinte Voiculescu Dan
până în 13 sep. 2007
senator PC
2. Vicepreședinte Liga Dănuț
până în 20 dec. 2005
deputat PD-L

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Grupdin datapâna în data
1. Diaconescu Cristian senator PSD 3 apr. 2007
2. Iorgovan Antonie senator PSD 3 apr. 2007 4 oct. 2007
3. Flutur Gheorghe senator PD-L 23 iun. 2008
4. Pardău Dumitru deputat PD-L 3 apr. 2007
5. Popp Cosmin Gabriel deputat PD-L 9 sep. 2008
6. Radu Octavian-Claudiu deputat PD-L 28 iun. 2005
7. Sârbu Mugurel Liviu deputat PD-L 20 iun. 2008
8. Voiculescu Dan senator PC 13 sep. 2007

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 16 decembrie 2017, 10:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro