Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Austria Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
Presedinte -
1. Vicepreședinte Oprea Mario-Ovidiu
din 30 mar. 2010
senator PNL 30 mar. 2010
Secretar -
2. Membri Andronache Gabriel deputat PD-L
3.   Antal István deputat UDMR
4.   Apostolache Mihai Cristian deputat PD-L
5.   Bejinariu Eugen deputat PSD
6.   Ciobanu Gheorghe deputat PSD
7.   Daea Petre senator PSD
8.   Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PNL 30 mar. 2010
9.   Günthner Tiberiu senator UDMR
10.   Jolța Nicolae deputat PD-L 30 mar. 2010
11.   Onofrei Orest senator PD-L
12.   Oprișcan Mihai Doru deputat PD-L
13.   Orban Ludovic deputat PNL 30 mar. 2010
14.   Popescu Dan-Mircea deputat PSD
15.   Șandru Mihaela Ioana deputat PD-L
16.   Uricec Eugen Constantin deputat PSD
17.   Vasilică Radu Costin deputat PSD
18.   Zoicaș Gheorghe deputat PNL

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Gruppâna în data
1. Bădescu Iulian senator PSD 29 iun. 2012
2. Voiculescu Dan senator PNL 25 iun. 2012

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 noiembrie 2017, 6:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro