Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Finlanda Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
1. Președinte Antal István deputat UDMR
2. Vicepreședinte Pascu Bogdan deputat PC
3. Secretar Sabău Dan senator PD-L
4. Membri Andronescu Ecaterina deputat PSD
5.   Bîrsan Iulian-Gabriel deputat PD-L
6.   Brînzan Ovidiu deputat PSD
7.   Buzea Cristian Valeriu deputat PRM
8.   Cantaragiu Bogdan deputat PD-L
9.   Chelaru Ioan senator PSD
10.   Dumitrescu Zamfir deputat -
11.   Erdei Dolóczki István deputat UDMR
12.   Mardare Radu Cătălin senator PSD
13.   Mitrea Manuela deputat PSD
14.   Străchinaru Petre deputat PD-L
15.   Timiș Ioan deputat PNL 3 apr. 2007
16.   Ungheanu Mihai senator PRM 23 mar. 2006
17.   Zamfir Gabriel Sorin deputat PNL 3 apr. 2007

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Grupdin datapâna în data
1. Mihăilescu Teodora Dorina deputat PSD 29 iun. 2005
2. Buzatu Dan Horațiu deputat PNL 3 apr. 2007
3. Sandu-Capră Mihai deputat PNL 3 apr. 2007 13 noi. 2008
4. Bindea Liviu-Doru senator PRM 4 ian. 2006
5. Știrbeț Cornel deputat PD-L 3 apr. 2007
6. Ungureanu Petre deputat PD-L 3 apr. 2007
7. Țîrle Radu senator PNL 25 iun. 2008

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 noiembrie 2017, 0:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro