Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Japonia Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
1. Președinte Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria
din 20 dec. 2005
deputat PRM 20 dec. 2005
2. Vicepreședinte Știucă Alecsandru deputat PSD
Secretar -
3. Membri Arion Viorel senator PD-L
4.   Coșea Dumitru Gheorghe Mircea deputat PD-L
5.   Dorneanu Valer deputat PSD
6.   Găleteanu Monalisa deputat PSD
7.   Grigore Dan deputat PC
8.   Ilașcu Ilie senator PRM
9.   Iliescu Valentin Adrian deputat PD-L
10.   Longher Ghervazen deputat Minoritati
11.   Luchian Ion deputat PNL
12.   Mărășescu Nicolae senator PSD 19 mar. 2008
13.   Moraru Ioan senator PSD
14.   Rădoi Ovidiu senator PD-L
15.   Tabără Valeriu deputat PD-L
16.   Terinte Radu senator PNL
17.   Țundrea Ioan deputat PC

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Gruppâna în data
1. Mitrea Miron Tudor deputat PSD 3 sep. 2008
2. Pașcu Ioan Mircea deputat PSD 20 dec. 2007
3. Iorgovan Antonie senator PSD 4 oct. 2007
4. Kovacs Attila deputat UDMR 10 iul. 2008
5. Ciontu Corneliu deputat PC 20 dec. 2005

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 octombrie 2018, 11:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro