Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Coreea Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
1. Președinte Buzea Cristian Valeriu
din 20 dec. 2005
deputat PRM
Vicepresedinte -
2. Secretar Frâncu Emilian Valentin
din 3 apr. 2007
deputat PNL 3 apr. 2007
3. Membri Bentu Dumitru deputat PSD
4.   Bîrsan Iulian-Gabriel deputat PD-L
5.   Cantaragiu Bogdan deputat PD-L
6.   Cutean Vasile Emilian deputat PSD
7.   Daea Petre senator PSD 3 apr. 2007
8.   Dumitrescu Ion Mihai  senator PNL
9.   Funar Gheorghe senator PRM
10.   Iliescu Valentin Adrian deputat PD-L
11.   Király Andrei-Gheorghe deputat UDMR
12.   Marinescu Marius senator PC
13.   Nicolicea Eugen deputat PSD
14.   Soporan Vasile Filip deputat PSD
15.   Szekely Levente Csaba deputat UDMR
16.   Timiș Ioan deputat PNL
17.   Țundrea Ioan deputat PC

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume Membru Grup
1. Președinte Cantaragiu Bogdan
până în 20 dec. 2005
deputat PD-L
2. Vicepreședinte Crețu Ovidiu Teodor
până în 23 iun. 2008
senator PSD
3. Secretar Pruteanu Vasile
până în 3 apr. 2007
deputat PD-L

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Grupdin datapâna în data
1. Crăciunescu Grigore deputat PNL 30 iun. 2008
2. Crețu Ovidiu Teodor senator PSD 23 iun. 2008
3. Maior George-Cristian senator PSD 5 oct. 2006
4. Palăr Ionel deputat PNL 3 apr. 2007 24 iul. 2008
5. Popescu Florin Aurelian deputat PD-L 3 apr. 2007
6. Pruteanu Vasile deputat PD-L 3 apr. 2007

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 octombrie 2017, 3:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro