Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Coreea Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
1. Președinte Cupșa Ioan deputat PNL
Vicepresedinte -
Secretar -
2. Membri Ardelean Ben-Oni senator PNL
3.   Cherecheș Florica deputat PNL 16 iun. 2014
4.   Cioată Cezar deputat PSD
5.   Crăciunescu Grigore deputat PNL
6.   Deaconu Mihai deputat PNL
7.   Geoană Mircea Dan senator -
8.   Gurzău Adrian deputat UNPR
9.   Marcoci Vlad deputat PNL
10.   Molnar Zsolt deputat UDMR
11.   Neculoiu Marius senator PNL
12.   Nicolicea Eugen deputat PSD
13.   Petric Octavian deputat PSD
14.   Pop Gheorghe senator PSD
15.   Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD
16.   Todirașcu Valeriu senator PNL
17.   Udrea Elena Gabriela deputat -

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
1. Vicepreședinte Arsene Ionel
din 1 apr. 2015 - până în 11 iul. 2016
deputat PSD 1 apr. 2015

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Grupdin datapâna în data
1. Arsene Ionel deputat PSD 1 apr. 2015 11 iul. 2016
2. Ciobanu Gheorghe deputat PSD 28 iul. 2015
3. Ochi Ion deputat PSD 1 sep. 2015
4. Vasilescu Nicolae deputat PSD 10 dec. 2013
5. Cocei Erland deputat PNL 16 iun. 2014

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 octombrie 2017, 19:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro