Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Australia Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Australia

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
1. Președinte Dumitrescu Zamfir deputat -
2. Vicepreședinte Ungheanu Mihai senator PRM
3. Secretar Dumitrescu Ion Mihai  senator PNL
4. Membri Daea Petre senator PSD
5.   Dumitrescu Cristian-Sorin deputat PSD
6.   Iancu Iulian deputat PSD
7.   Longher Ghervazen deputat Minoritati
8.   Merce Ilie deputat PRM
9.   Munteanu Ioan deputat PSD
10.   Olteanu Bogdan deputat PNL
11.   Oprea Gabriel deputat PSD
12.   Popeangă Petre deputat PRM
13.   Rebreanu Nora Cecilia senator PSD 19 mar. 2008
14.   Romanescu Marcel Laurențiu deputat PD-L
15.   Sóki Béla deputat UDMR
16.   Toma Horia-Victor deputat PNL
17.   Voinea Florea deputat PSD

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Grupdin datapâna în data
1. Palăr Ionel deputat PNL 20 iun. 2007 24 iul. 2008
2. Preda Ion deputat PNL 8 apr. 2007
3. Țicău Silvia Adriana senator PSD 3 dec. 2007
4. Ghiorghioni Ionesie deputat PD-L 23 iun. 2008
5. Rădulescu Cristache senator PD-L 30 iun. 2008

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 octombrie 2017, 11:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro