Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Cehia Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cehă

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
Presedinte -
1. Vicepreședinte Mardare Radu Cătălin senator PSD
2. Secretar Stanciu Anghel
din 5 dec. 2007
deputat PSD 5 dec. 2007
3. Membri Almăjanu Marin deputat PNL
4.   Andronescu Ecaterina deputat PSD
5.   Brînzan Ovidiu deputat PSD
6.   Constantinescu Viorel deputat PD-L
7.   Dumitriu Dragoș Petre deputat PC
8.   Găucan Constantin senator PRM
9.   Magheru Paul deputat PRM
10.   Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati
11.   Mihăilescu Petru Șerban senator PSD
12.   Mitrea Manuela deputat PSD
13.   Miuțescu Gheorghe Adrian deputat PNL
14.   Movilă Petru deputat PD-L
15.   Pereș Alexandru senator PD-L
16.   Popescu Ionica Constanța deputat PC
17.   Rogin Marius deputat PD-L
18.   Taloș Gheorghe-Mirel deputat PNL 19 mar. 2008
19.   Văsioiu Horia deputat PD-L

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume Membru Grup
1. Președinte Țâbuleac Mihai
până în 30 iun. 2008
senator PD-L

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Grupdin datapâna în data
1. Giurescu Ion deputat PSD 28 iun. 2006
2. Bușoi Cristian Silviu deputat PNL 3 apr. 2007 29 noi. 2007
3. Pruteanu Vasile deputat PD-L 3 apr. 2007
4. Țâbuleac Mihai senator PD-L 30 iun. 2008

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 iunie 2018, 8:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro