Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Cipru Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
1. Președinte Popa Octavian-Marius deputat ALDE
2. Vicepreședinte Chiriac Viorel senator PSD
Secretar -
3. Membri Boagiu Anca-Daniela senator PNL
4.   Boeriu Valeriu-Victor senator PNL
5.   Ciurariu Florin deputat PNL
6.   Dragomir Maria deputat PNL 16 iun. 2014
7.   Erdei Dolóczki István deputat UDMR
8.   Federovici Doina Elena senator PSD
9.   Militaru Lucian deputat PNL
10.   Pelican Dumitru senator -
11.   Popa Mihaela senator PNL
12.   Popeangă Vasile deputat PNL
13.   Popescu Corneliu senator PNL
14.   Stragea Sorin Constantin deputat PSD
15.   Urcan Ionaș-Florin deputat PNL 16 iun. 2014
16.   Uricec Eugen Constantin deputat PSD

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
1. Secretar Delureanu Virgil
din 1 apr. 2015 - până în 8 iul. 2016
deputat PSD
2.   Dragomir Maria
din 16 iun. 2014 - până în 1 apr. 2015
deputat PNL 16 iun. 2014

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Gruppâna în data
1. Delureanu Virgil deputat PSD 8 iul. 2016
2. Drăghici Sonia-Maria deputat PSD 28 iul. 2016
3. Florea Daniel deputat PSD 27 iun. 2016
4. Gheorghe Florin deputat PSD 16 iun. 2014
5. Donțu Mihai-Aurel deputat PNL 7 iul. 2016
6. Pușcaș Iacob deputat - 16 iun. 2014

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 noiembrie 2018, 19:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro