Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Spania Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei

Viorel Riceard Badea
Viorel Riceard Badea
senator PNL
Președinte
Florin Constantinescu
Florin Constantinescu
senator PSD
Vicepreședinte
Gheorghe Pavel Bălan
Gheorghe Pavel Bălan
senator PSD
Secretar
William Gabriel Brînză Ion Călin Daniel Chițoiu Gheorghe Ciobanu
William Gabriel Brînză
deputat PD-L
membru
Ion Călin
deputat PSD
membru
Daniel Chițoiu
deputat PNL
membru
din 30 mar. 2010
Gheorghe Ciobanu
deputat PSD
membru
din 29 iun. 2010
Iustin-Marinel Cionca-Arghir Andras Levente Fekete Szabó Mircea Grosaru Dănuț Liga
Iustin-Marinel Cionca-Arghir
deputat PD-L
membru
Andras Levente Fekete Szabó
senator UDMR
membru
Mircea Grosaru
deputat Mino.
membru
Dănuț Liga
deputat PD-L
membru
Mircea Marin Dan-Ștefan Motreanu Marius Gerard Necula Iuliu Nosa
Mircea Marin
deputat PD-L
membru
Dan-Ștefan Motreanu
deputat PNL
membru
din 30 mar. 2010
Marius Gerard Necula
senator PD-L
membru
Iuliu Nosa
deputat PSD
membru
Gabriel Tița-Nicolescu
Gabriel Tița-Nicolescu
deputat PD-L
membru

Fosti membri ai grupului de prietenie

Lucian Nicolae Bode Daniela Popa Horia Teodorescu Emilian Valentin Frâncu
Lucian Nicolae Bode
deputat PD-L
până în 29 iun. 2010
Daniela Popa
deputat PSD
până în 1 feb. 2010
Horia Teodorescu
deputat PSD
până în 30 iun. 2012
Emilian Valentin Frâncu
senator PNL
din 30 mar. 2010
până în 29 iun. 2012
Ana Adriana Săftoiu
Ana Adriana Săftoiu
deputat PNL
din 30 mar. 2010
până în 1 feb. 2012

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 aprilie 2019, 8:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro