Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Cipru Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru

Octavian-Marius Popa
Octavian-Marius Popa
deputat ALDE
Președinte
Viorel Chiriac
Viorel Chiriac
senator PSD
Vicepreședinte
Anca-Daniela Boagiu Valeriu-Victor Boeriu Florin Ciurariu Maria Dragomir
Anca-Daniela Boagiu
senator PNL
membru
Valeriu-Victor Boeriu
senator PNL
membru
Florin Ciurariu
deputat PNL
membru
Maria Dragomir
deputat PNL

din 16 iun. 2014
István Erdei Dolóczki Doina Elena Federovici Lucian Militaru Dumitru Pelican
István Erdei Dolóczki
deputat UDMR
membru
Doina Elena Federovici
senator PSD
membru
Lucian Militaru
deputat PNL
membru
Dumitru Pelican
senator
membru
Mihaela Popa Vasile Popeangă Corneliu Popescu Sorin Constantin Stragea
Mihaela Popa
senator PNL
membru
Vasile Popeangă
deputat PNL
membru
Corneliu Popescu
senator PNL
membru
Sorin Constantin Stragea
deputat PSD
membru
Ionaș-Florin Urcan Eugen Constantin Uricec
Ionaș-Florin Urcan
deputat PNL
membru
din 16 iun. 2014
Eugen Constantin Uricec
deputat PSD
membru

Fosti membri ai biroului grupului de prietenie

Virgil Delureanu Maria Dragomir
Virgil Delureanu
deputat PSD
Secretar
din 1 apr. 2015
până în 8 iul. 2016
Maria Dragomir
deputat PNL
Secretar
din 16 iun. 2014
până în 1 apr. 2015

Fosti membri ai grupului de prietenie

Virgil Delureanu
Virgil Delureanu
deputat PSD
Sonia-Maria Drăghici Daniel Florea Florin Gheorghe Mihai-Aurel Donțu
Sonia-Maria Drăghici
deputat PSD
până în 28 iul. 2016
Daniel Florea
deputat PSD
până în 27 iun. 2016
Florin Gheorghe
deputat PSD
până în 16 iun. 2014
Mihai-Aurel Donțu
deputat PNL
până în 7 iul. 2016
Iacob Pușcaș
Iacob Pușcaș
deputat
până în 16 iun. 2014

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 mai 2019, 18:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro