Comisie permanentă

Aprobare componență: 22.12.2004

Domenii de activitate

autonomia locală; reforme administrative; organizarea administrativ-teritorială; statutul funcționarului public; sisteme urbane; rețele urbane și rurale; finanțele publice locale; amenajarea teritoriului; construcții.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2008 2007 2006 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Legături

Camera Deputaților

Legislatura 2004-2008

Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Fenechiu Relu
președinte din 6 sep. 2005
PNL  
2. Vicepreședinți Dușa Mircea PSD  
3.   Igaș Traian Constantin PD-L  
4. Secretari Seres Dénes UDMR  
5.   Soporan Vasile Filip PSD  
6. Membri Adomniței Cristian Mihai PNL 06.02.2007
7.   Apostolache Mihai Cristian PSD 24.10.2005
8.   Bardan Cornel Ștefan PD-L  
9.   Cantaragiu Bogdan PD-L  
10.   Călin Ion PSD  
11.   Constantinescu Anca PD-L  
12.   Diaconescu Marin PRM  
13.   Lificiu Petru PD-L  
14.   Liga Dănuț PD-L  
15.   Macaleți Costică PSD 21.03.2005
16.   Marian Dan Mihai PNL 03.10.2006
17.   Martin Eduard-Stelian PSD 11.02.2008
18.   Mazăre Alexandru PSD  
19.   Mănescu Rareș Șerban PNL  
20.   Oltean Ioan PD-L  
21.   Pupeză Viorel PC  
22.   Rusu Valentin PD-L 06.10.2008
23.   Strungă Emil PNL 06.02.2007
24.   Tudor Constantin PD-L  
25.   Țundrea Ioan PC  
26.   Vlădoiu Aurel PSD  
27.   Zgonea Valeriu Ștefan PSD 21.03.2005

Foști membri ai biroului comisiei

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Motreanu Dan-Ștefan PNL 06.09.2005

Foști membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data până în data
1. Antal Árpád-András UDMR   03.07.2008
2. Buzatu Dan Horațiu PNL   03.10.2006
3. Grosaru Mircea Minoritati   03.05.2005
4. Marinescu Marian-Jean PD-L   30.11.2007
5. Motreanu Dan-Ștefan PNL   06.02.2007
6. Plumb Rovana PSD 15.05.2006 20.12.2007
7. Popescu Florin Aurelian PD-L   06.02.2007
8. Stănescu Cristian PRM   10.03.2008