Comisie permanentă

Număr membri: 15-31

Domenii de activitate

învățământul de toate formele și gradele; cercetarea științifică; activitatea sportivă; problemele tineretului; protecția proprietății intelectuale.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2016 2015 2014 2013 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2019 2018 2017 2015 2013 2012 2011 2010 2009

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2012-2016

Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Diaconu Adrian-Nicolae
președinte din 3 mar. 2015
PSD 25.02.2015
2. Vicepreședinți Iacoban Sorin-Avram
vicepreședinte din 11 iun. 2014
PSD 08.10.2013
3.   Turcan Raluca
vicepreședinte din 6 sep. 2016
PNL  
4.   Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati  
5. Secretari Cherecheș Florica
secretar din 6 sep. 2016
PNL  
6.   Cristea Victor PSD  
7. Membri Andea Petru PSD  
8.   Anușca Roxana-Florentina PNL  
9.   Ardeleanu Sanda-Maria PNL  
10.   Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE  
11.   Berci Vasile PNL  
12.   Deaconu Mihai PNL  
13.   Dumitru Ovidiu-Ioan PNL  
14.   Eparu Ion neafiliat  
15.   Grecea Maria PNL  
16.   Gust Băloșin Florentin neafiliat  
17.   Marin Laura PSD 24.06.2014
18.   Oros Nechita-Adrian PNL  
19.   Rădulescu Romeo neafiliat  
20.   Stanciu Anghel PSD  
21.   Szabó Ödön UDMR  
22.   Vasilică Radu Costin PSD  
23.   Vreme Valerian UNPR 10.06.2015
24.   Zlati Radu PNL  

Foști membri ai biroului comisiei

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Marcu Nicu ALDE 27.10.2014 10.02.2014
2.   Tîlvăr Angel PSD   17.09.2014
3. Vicepreședinți Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE   06.09.2016
4. Secretari Turcan Raluca PNL   06.09.2016

Foști membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data până în data
1. Dobrinescu Traian PNL   08.04.2014
2. Enache Marian neafiliat   12.07.2016
3. Giurescu Dinu ALDE   12.05.2014
4. Kereskényi Gábor UDMR   27.05.2015
5. Marcu Nicu ALDE 30.09.2014 10.02.2014
6. Mihăilă Ioan UNPR   04.02.2014
7. Pană Adriana-Doina PSD 09.02.2015 20.05.2015
8. Petrache Adrian-Alin PSD   11.06.2014
9. Resmeriță Cornel-Cristian PSD   01.07.2016
10. Ștefănescu Elena Cătălina PSD   08.10.2013
11. Tîlvăr Angel PSD   17.09.2014