Comisie permanentă

Număr membri: 15-31

Domenii de activitate

învățământul de toate formele și gradele; cercetarea științifică; activitatea sportivă; problemele tineretului; protecția proprietății intelectuale.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2016 2015 2014 2013 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2019 2018 2017 2015 2013 2012 2011 2010 2009

Vizualizare

Pagina fără fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2012-2016

Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Adrian-Nicolae Diaconu Diaconu Adrian-Nicolae
președinte din 3 mar. 2015
PSD 25.02.2015
2. Vicepreședinți Sorin-Avram Iacoban Iacoban Sorin-Avram
vicepreședinte din 11 iun. 2014
PSD 08.10.2013
3.   Raluca Turcan Turcan Raluca
vicepreședinte din 6 sep. 2016
PNL  
4.   Dragoș Gabriel Zisopol Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati  
5. Secretari Florica Cherecheș Cherecheș Florica
secretar din 6 sep. 2016
PNL  
6.   Victor Cristea Cristea Victor PSD  
7. Membri Petru Andea Andea Petru PSD  
8.   Roxana-Florentina Anușca Anușca Roxana-Florentina PNL  
9.   Sanda-Maria Ardeleanu Ardeleanu Sanda-Maria PNL  
10.   Ștefan-Alexandru Băișanu Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE  
11.   Vasile Berci Berci Vasile PNL  
12.   Mihai Deaconu Deaconu Mihai PNL  
13.   Ovidiu-Ioan Dumitru Dumitru Ovidiu-Ioan PNL  
14.   Ion Eparu Eparu Ion neafiliat  
15.   Maria Grecea Grecea Maria PNL  
16.   Florentin Gust Băloșin Gust Băloșin Florentin neafiliat  
17.   Laura Marin Marin Laura PSD 24.06.2014
18.   Nechita-Adrian Oros Oros Nechita-Adrian PNL  
19.   Romeo Rădulescu Rădulescu Romeo neafiliat  
20.   Anghel Stanciu Stanciu Anghel PSD  
21.   Ödön Szabó Szabó Ödön UDMR  
22.   Radu Costin Vasilică Vasilică Radu Costin PSD  
23.   Valerian Vreme Vreme Valerian UNPR 10.06.2015
24.   Radu Zlati Zlati Radu PNL  

Foști membri ai biroului comisiei

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Nicu Marcu Marcu Nicu ALDE 27.10.2014 10.02.2014
2.   Angel Tîlvăr Tîlvăr Angel PSD   17.09.2014
3. Vicepreședinți Ștefan-Alexandru Băișanu Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE   06.09.2016
4. Secretari Raluca Turcan Turcan Raluca PNL   06.09.2016

Foști membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data până în data
1. Traian Dobrinescu Dobrinescu Traian PNL   08.04.2014
2. Marian Enache Enache Marian neafiliat   12.07.2016
3. Dinu Giurescu Giurescu Dinu ALDE   12.05.2014
4. Gábor Kereskényi Kereskényi Gábor UDMR   27.05.2015
5. Nicu Marcu Marcu Nicu ALDE 30.09.2014 10.02.2014
6. Ioan Mihăilă Mihăilă Ioan UNPR   04.02.2014
7. Adriana-Doina Pană Pană Adriana-Doina PSD 09.02.2015 20.05.2015
8. Adrian-Alin Petrache Petrache Adrian-Alin PSD   11.06.2014
9. Cornel-Cristian Resmeriță Resmeriță Cornel-Cristian PSD   01.07.2016
10. Elena Cătălina Ștefănescu Ștefănescu Elena Cătălina PSD   08.10.2013
11. Angel Tîlvăr Tîlvăr Angel PSD   17.09.2014