Comisie permanentă

Număr membri: 11-25Înființare: 21.12.2000

Domenii de activitate

tehnologia informatiei si comunicatiilor, tehnologii avansate specifice domeniului, alinierea la reglementarile, respectiv la standardele internationale, si proprietatea intelectuala în domeniu.

Subcomisii

Subcomisia pentru Spațiu

Date de contact

Email: cti@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2019 2018 2017 2016 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 Înreg.video: 2017

Vizualizare

Pagina fără fotografii

Activități

Comunicate de presa

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Cătălin Drulă Drulă Cătălin USR  
2. Vicepreședinți Vasile Cîtea Cîtea Vasile
vicepreședinte din 8 mar. 2017
PSD 01.02.2017
3.   Ionela Viorela Dobrică Dobrică Ionela Viorela PSD  
4.   Mariana-Venera Popescu Popescu Mariana-Venera Minoritati  
5. Secretari Pavel Popescu Popescu Pavel PNL  
6.   Gheorghe-Dinu Socotar Socotar Gheorghe-Dinu
secretar din 19 mar. 2019
PSD 01.02.2017
7. Membri Anton Anton Anton Anton ALDE  
8.   Norbert Apjok Apjok Norbert UDMR  
9.   Sorin-Dan Moldovan Moldovan Sorin-Dan PNL 16.05.2018
10.   Varujan Pambuccian Pambuccian Varujan Minoritati  
11.   Toma-Florin Petcu Petcu Toma-Florin ALDE 30.05.2018
12.   Andrei Pop Pop Andrei PSD  
13.   Cornel-Mircea Sămărtinean Sămărtinean Cornel-Mircea PMP  
14.   Alfred - Robert Simonis Simonis Alfred - Robert PSD 11.04.2018
15.   Cornel Zainea Zainea Cornel USR 12.09.2018
16.   Constantin-Cătălin Zamfira Zamfira Constantin-Cătălin PSD 13.09.2017

Foști membri ai biroului comisiei

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Vasile Axinte Axinte Vasile PSD   01.02.2017
2. Secretari Laura-Mihaela Fulgeanu-Moagher Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD 22.03.2017 11.04.2018
3.   Andrei Pop Pop Andrei PSD   22.03.2017
4.   Alfred - Robert Simonis Simonis Alfred - Robert PSD 30.05.2018 19.03.2019

Foști membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data până în data
1. Vasile Axinte Axinte Vasile PSD   01.02.2017
2. Florică Ică Calotă Calotă Florică Ică ALDE 13.02.2018 30.05.2018
3. Sorin Mihai Cîmpeanu Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa   13.09.2017
4. Laura-Mihaela Fulgeanu-Moagher Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD 21.03.2017 11.04.2018
5. Luminița-Maria Jivan Jivan Luminița-Maria PSD   04.04.2017
6. Dumitru Oprea Oprea Dumitru PNL   04.04.2017
7. Tudor Rareș Pop Pop Tudor Rareș USR 07.06.2017 12.09.2018
8. Lucian-Daniel Stanciu-Viziteu Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR 28.02.2017 07.06.2017
9. Ciprian-Constantin Șerban Șerban Ciprian-Constantin PSD   07.03.2017
10. Glad-Aurel Varga Varga Glad-Aurel PNL 04.04.2017 16.05.2018
11. Alin Vasile Văcaru Văcaru Alin Vasile PRO Europa   01.02.2017