Comisie permanentă

Număr membri: 11-25

Domenii de activitate:

bugetul de stat și execuția bugetară; bugetul asigurărilor sociale de stat și execuția acestuia; politica financiară; sistemul de impozite și taxe, asigurări și reasigurări; echilibru monetar circulația bănească, credite și sisteme de credite, dobânzi, scont; bursa de valori și efecte; împrumuturi externe ale statului sau garantate de stat; investiții realizate din credite bugetare.

Date de contact

Email: cp02@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2019 2018 2017 2016 2014 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Comisia pentru buget, finanțe și bănci

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Lazăr Sorin
președinte din 5 feb. 2019
PSD  
2. Vicepreședinți Huțucă Bogdan-Iulian PNL  
3.   Iancu Marius-Ionel
vicepreședinte din 12 mar. 2019
PSD  
4.   Nosa Iuliu PSD  
5. Secretari Pirtea Marilen - Gabriel PNL  
6.   Pop Andrei
secretar din 8 mar. 2017
PSD  
7. Membri Ampleev Andrian Minoritati 03.10.2018
8.   Bran Ioana PSD  
9.   Budăi Marius-Constantin PSD  
10.   Chichirău Cosette-Paula USR  
11.   Cocoș Vasile PSD 07.03.2017
12.   Erdei Dolóczki István UDMR  
13.   Firczak Iulius Marian Minoritati  
14.   Heiuș Lucian-Ovidiu PNL  
15.   Jivan Luminița-Maria PSD 06.02.2019
16.   Matei Călin-Vasile-Andrei PSD  
17.   Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR  
18.   Neagu Nicolae PNL  
19.   Nicoară Romeo Florin PNL 19.09.2018
20.   Popescu Pavel PNL 04.04.2018
21.   Sighiartău Robert-Ionatan PNL  
22.   Suciu Matei PSD 13.06.2018
23.   Ștefan Viorel PSD  
24.   Todoran Adrian-Mihăiță PMP  
25.   Vosganian Varujan ALDE  

Foști membri ai biroului comisiei

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Badea Leonardo PSD 10.01.2017 29.06.2017
2.   Budăi Marius-Constantin PSD 13.02.2018 17.12.2018
3.   Ștefan Viorel PSD 29.06.2017 29.01.2018
4. Vicepreședinți Lazăr Sorin PSD 10.01.2017 05.02.2019
5. Secretari Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD 10.01.2017 07.03.2017
6.   Dobre Mircea-Titus Neafiliați   10.01.2017

Foști membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data până în data
1. Badea Leonardo PSD   04.07.2017
2. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD   07.03.2017
3. Buican Cristian PNL 13.09.2017 11.12.2017
4. Dobre Mircea-Titus Neafiliați   13.06.2018
5. Ignat Miron Minoritati   14.08.2018
6. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL   13.09.2017
7. Pau Radu - Adrian Neafiliați 13.09.2017 13.02.2019
8. Ștefan Ion PNL 11.12.2017 04.04.2018
9. Vîlceanu Dan PNL   19.09.2018