Comisie permanentă

Număr membri: 11-25

Domenii de activitate:

bugetul de stat și execuția bugetară; bugetul asigurărilor sociale de stat și execuția acestuia; politica financiară; sistemul de impozite și taxe, asigurări și reasigurări; echilibru monetar circulația bănească, credite și sisteme de credite, dobânzi, scont; bursa de valori și efecte; împrumuturi externe ale statului sau garantate de stat; investiții realizate din credite bugetare.

Date de contact

Email: cp02@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2019 2018 2017 2016 2014 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Vizualizare

Pagina fără fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Comisia pentru buget, finanțe și bănci

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Sorin Lazăr Lazăr Sorin
președinte din 5 feb. 2019
PSD  
2. Vicepreședinți Bogdan-Iulian Huțucă Huțucă Bogdan-Iulian PNL  
3.   Marius-Ionel Iancu Iancu Marius-Ionel
vicepreședinte din 12 mar. 2019
PSD  
4.   Iuliu Nosa Nosa Iuliu PSD  
5. Secretari Marilen - Gabriel Pirtea Pirtea Marilen - Gabriel PNL  
6.   Andrei Pop Pop Andrei
secretar din 8 mar. 2017
PSD  
7. Membri Andrian Ampleev Ampleev Andrian Minoritati 03.10.2018
8.   Ioana Bran Bran Ioana PSD  
9.   Marius-Constantin Budăi Budăi Marius-Constantin PSD  
10.   Cosette-Paula Chichirău Chichirău Cosette-Paula USR  
11.   Vasile Cocoș Cocoș Vasile PSD 07.03.2017
12.   István Erdei Dolóczki Erdei Dolóczki István UDMR  
13.   Iulius Marian Firczak Firczak Iulius Marian Minoritati  
14.   Lucian-Ovidiu Heiuș Heiuș Lucian-Ovidiu PNL  
15.   Luminița-Maria Jivan Jivan Luminița-Maria PSD 06.02.2019
16.   Călin-Vasile-Andrei Matei Matei Călin-Vasile-Andrei PSD  
17.   Claudiu-Iulius-Gavril Năsui Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR  
18.   Nicolae Neagu Neagu Nicolae PNL  
19.   Romeo Florin Nicoară Nicoară Romeo Florin PNL 19.09.2018
20.   Pavel Popescu Popescu Pavel PNL 04.04.2018
21.   Robert-Ionatan Sighiartău Sighiartău Robert-Ionatan PNL  
22.   Matei Suciu Suciu Matei PSD 13.06.2018
23.   Viorel Ștefan Ștefan Viorel PSD  
24.   Adrian-Mihăiță Todoran Todoran Adrian-Mihăiță PMP  
25.   Varujan Vosganian Vosganian Varujan ALDE  

Foști membri ai biroului comisiei

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Leonardo Badea Badea Leonardo PSD 10.01.2017 29.06.2017
2.   Marius-Constantin Budăi Budăi Marius-Constantin PSD 13.02.2018 17.12.2018
3.   Viorel Ștefan Ștefan Viorel PSD 29.06.2017 29.01.2018
4. Vicepreședinți Sorin Lazăr Lazăr Sorin PSD 10.01.2017 05.02.2019
5. Secretari Dragoș-Petruț Bârlădeanu Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD 10.01.2017 07.03.2017
6.   Mircea-Titus Dobre Dobre Mircea-Titus Neafiliați   10.01.2017

Foști membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data până în data
1. Leonardo Badea Badea Leonardo PSD   04.07.2017
2. Dragoș-Petruț Bârlădeanu Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD   07.03.2017
3. Cristian Buican Buican Cristian PNL 13.09.2017 11.12.2017
4. Mircea-Titus Dobre Dobre Mircea-Titus Neafiliați   13.06.2018
5. Miron Ignat Ignat Miron Minoritati   14.08.2018
6. Laurențiu-Dan Leoreanu Leoreanu Laurențiu-Dan PNL   13.09.2017
7. Radu - Adrian Pau Pau Radu - Adrian Neafiliați 13.09.2017 13.02.2019
8. Ion Ștefan Ștefan Ion PNL 11.12.2017 04.04.2018
9. Dan Vîlceanu Vîlceanu Dan PNL   19.09.2018