Comisie permanentă

Număr membri: 11-25

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 1019 Documente: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2016-2020

Comisia pentru industrii și servicii

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Bumb Sorin-Ioan
președinte din 2 sep. 2020
PNL  
2. Vicepreședinți Bende Sándor UDMR  
3.   Bica Dănuț
vicepreședinte din 7 sep. 2020
PNL  
4.   Petric Octavian
vicepreședinte din 27 noi. 2019
PRO România 04.09.2019
5.   Toma Ilie
vicepreședinte din 25 iun. 2019
PSD  
6. Secretari Adnagi Slavoliub Minoritati  
7.   Gherman Dumitru
secretar din 3 sep. 2019
PSD 06.02.2019
8. Membri Andrușcă Dănuț PSD  
9.   Cioabă Petre PSD 04.09.2019
10.   Dobre Mircea-Titus PRO România 04.09.2019
11.   Drăghici Mircea-Gheorghe Neafiliați 11.12.2017
12.   Iancu Iulian PSD  
13.   Lovin Dumitru Neafiliați  
14.   Mohaci Mihai PRO România  
15.   Petcu Toma-Florin PNL 01.02.2017
16.   Popescu Virgil-Daniel PNL  
17.   Sitterli Ovidiu-Ioan PNL 21.12.2017
18.   Stancu Florinel PRO România  
19.   Ștefan Ion PNL 04.04.2018
20.   Vîrză Mihăiță PSD 24.10.2017

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Iancu Iulian PSD   02.09.2020
2. Vicepreședinți Andrușcă Dănuț PSD 24.10.2017 07.11.2017
3.   Bumb Sorin-Ioan PNL 27.11.2019 02.09.2020
4.   Chiriță Dumitru PSD   24.10.2017
5.   Mohaci Mihai PRO România 05.02.2019 25.06.2019
6.   Petric Octavian PRO România 07.11.2017 05.02.2019
7.   Popescu Virgil-Daniel PNL   27.11.2019
8. Secretari Mînzatu Roxana PSD   03.09.2019

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Babuș Radu PSD 05.01.2017 01.02.2017
2. Bontea Vlad PSD   06.02.2018
3. Borza Remus-Adrian PNL   01.02.2017
4. Cernat Silviu-Nicolaie USR 03.11.2020 18.12.2020
5. Chiriac Viorel PSD   05.01.2017
6. Chiriță Dumitru PSD   20.11.2017
7. Mînzatu Roxana PSD   19.12.2020
8. Paraschiv Rodica PSD   13.09.2017
9. Petric Octavian PRO România   06.02.2019
10. Prună Cristina-Mădălina USR 25.04.2017 18.12.2020
11. Ștefan Ion PNL   11.12.2017
12. Velcea Nicolae PSD 14.02.2017 12.06.2019
13. Vlad Sergiu Cosmin USR   30.05.2017