Comisie permanentă

Număr membri: 11-25

Domenii de activitate

autonomia locală; reforme administrative; organizarea administrativ-teritorială; statutul funcționarului public; sisteme urbane; rețele urbane și rurale; finanțele publice locale; amenajarea teritoriului; construcții.

Date de contact

Email: cp06@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2018 2017 Documente: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Roman Florin-Claudiu
președinte din 24 oct. 2017
PNL 13.06.2017
2. Vicepreședinți Călin Ion PSD  
3.   Marica Petru-Sorin
vicepreședinte din 30 mai 2018
PSD  
4.   Seres Dénes
vicepreședinte din 17 apr. 2018
UDMR  
5. Secretari Bucura-Oprescu Simona PSD  
6.   Fădor Angelica PNL  
7. Membri Avram Constantin ALDE  
8.   Benga Tudor - Vlad USR  
9.   Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP  
10.   Chiriac Viorel PSD  
11.   Csokany Petronela-Mihaela Minoritati  
12.   Dan Nicușor Daniel USR  
13.   Dragnea Nicolae-Liviu PSD  
14.   Floroiu Ionel PSD  
15.   Leoreanu Laurențiu-Dan PNL 13.09.2017
16.   Mușoiu Ștefan PSD  
17.   Nicolae Andrei PSD 14.11.2017
18.   Palăr Ionel PNL  
19.   Paraschiv Rodica PSD 13.09.2017
20.   Popescu Mariana-Venera Minoritati  
21.   Șovăială Constantin PNL  
22.   Ștefan Corneliu PSD  
23.   Ursu Răzvan-Ion PSD 01.02.2017

Foști membri ai biroului comisiei

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Buican Cristian PNL   13.09.2017
2. Vicepreședinți Csoma Botond UDMR   17.04.2018
3.   Nechifor Cătălin-Ioan Neafiliați 07.03.2017 21.05.2018
4.   Nistor Laurențiu PSD   28.02.2017

Foști membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data până în data
1. Buican Cristian PNL   13.09.2017
2. Csoma Botond UDMR   25.04.2018
3. Iacomi Iulian PSD   04.07.2017
4. Nechifor Cătălin-Ioan Neafiliați 28.02.2017 30.05.2018
5. Nistor Laurențiu PSD   28.02.2017
6. Roman Florin-Claudiu PNL   16.05.2017
7. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL 13.09.2017 14.11.2017
8. Trușcă Constantin PSD   17.07.2017