Urmarirea procesului legislativ

Camera Deputatilor

Pl-x nr. 655/2007

Propunere legislativă pentru modificarea articolului 79 din Legea nr.69 din 28 aprilie 2000, Legea educației fizice și sportului

Nr. înregistrare:
- B.P.I.:878/27-09-2007
- Camera Deputatilor:655/02.10.2007
- Senat:L643/04.09.2007
Procedura legislativa:cf. Constitutiei revizuita în 2003
Camera decizionala:Camera Deputatilor
Tip initiativa:Propunere legislativa
pentru modificarea L. nr. 69/2000
Caracter: ordinar
Procedura de urgenta:nu
Stadiu: procedura legislativa încetata prin respingere definitiva de catre Camera Deputatilor
Initiator:1 senator
- PSD:Crețu Ovidiu Teodor
Consultati:
Format PDF - 41 kb Expunerea de motive
Format PDF - 20 kb Forma inițiatorului
Format PDF - 47 kb Avizul Consiliului Legislativ
Format PDF - 65 kb Punctul de vedere al Guvernului
mai multe documente la caseta electronica a deputatului

Derularea procedurii legislative

vezi și operațiile de la Senat
Data       Actiunea
SE
26.09.2007     respinsa de catre Senat
CD
02.10.2007     înregistrat la Camera Deputatilor pentru dezbatere
      prezentare în Biroul Permanent al Camerei Deputatilor
Format PDF - 15 kbAdresa inițiatorului
Format PDF - 35 kbAdresa Senatului
      trimis pentru raport la:
Comisia pentru învățământ
termen depunere amendamente: 15.11.2007
termen depunere raport: 22.11.2007
      trimis pentru aviz la:
Comisia juridică, de disciplină și imunități
24.10.2007     primire aviz de la:
PDF formatComisia juridică, de disciplină și imunități
12.12.2007     primire raport (nr.358) de respingere de la:
PDF formatComisia pentru învățământ
face parte din categoria legilor ordinare
17.12.2007     înscris pe ordinea de zi a plenului Camerei Deputatilor
      dezbatere în plenul Camerei Deputatilor
consultati stenograma sedintei sau înregistrarea video
17.12.2007     respinsa de catre Camera Deputatilor
rezultat vot (pentru respingere): pentru=147, contra=60, abtineri=1, nu au votat=2
      încetarea procedurii legislative prin respingere definitiva de catre Camera Deputatilor