Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.04.2013 > 13:00 Versiunea pentru printare
Marți, 23 aprilie 2013, ora 13:00

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 250/2012 privind înființarea "Muzeului Comunismului"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:285 110 69 39 27 12 17 10 1
- voturi pentru (DA):236 107 66 2 24 12 14 10 1
- voturi împotrivă (NU):40 1 1 37 1 - - - -
- abțineri:7 1 2 - 2 - 2 - -
- nu au votat:2 1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL NU
9. Anton Marin PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Blănariu Valentin ND DA
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
30. Boghicevici Claudia PDL NU
31. Bónis István UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest ND DA
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Canacheu Costică PDL NU
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
43. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
44. Chebac Eugen ND DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Cioată Cezar ND DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor ND NU
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu ND DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Culețu Dănuț PDL NU
64. Cupă Ion PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dascălu Constantin PDL NU
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Maria ND DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
88. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Fonta Nuțu ND DA
93. Galan Constantin PNL DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Geantă Florian Daniel PDL NU
98. Gerea Andrei Dominic PNL DA
99. Gheorghe Florin PDL NU
100. Gheorghe Tinel PDL NU
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiveciu Marian PSD DA
103. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
104. Giurescu Dinu ALDE DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria ND DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Grosaru Mircea Minoritati DA
109. Gudu Vasile PDL NU
110. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
111. Guran Virgil PNL DA
112. Gurzău Adrian PDL DA
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
114. Harbuz Liviu PSD DA
115. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
116. Hellvig Eduard Raul PNL DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Hrebenciuc Viorel PSD DA
119. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
120. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iane Daniel PNL DA
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Iliuță Vasile PDL NU
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu Aurelian ALDE DA
129. Ionescu George PDL NU
130. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
131. Iriza Scarlat PSD DA
132. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
133. Kelemen Hunor UDMR DA
134. Kerekes Károly UDMR DA
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lubanovici Mircea PDL NU
139. Man Mircea PDL NU
140. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
141. Manolescu Oana Minoritati DA
142. Marcoci Vlad PSD DA
143. Marcu Nicu PNL DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Markó Attila-Gabor UDMR DA
146. Marocico Ion Minoritati DA
147. Martin Eduard-Stelian PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Máté András-Levente UDMR DA
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
151. Melinte Ion ND DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Mihai Aurelian ND Abținere
154. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Militaru Lucian PDL NU
157. Mincă Liliana ND DA
158. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
159. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
160. Mitrea Manuela PSD DA
161. Mitrea Miron Tudor PSD DA
162. Mîrza Gavril PSD DA
163. Mocanu Adrian PSD DA
164. Mocanu Vasile PSD DA
165. Mocioalcă Ion PSD -
166. Mocioi Niculina ND DA
167. Moldovan Ioan ALDE DA
168. Moldovan Iosif UDMR DA
169. Molnar Zsolt UDMR DA
170. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
171. Movilă Petru PDL NU
172. Muntean Mircia PDL NU
173. Munteanu Ioan PSD DA
174. Murgu Neagu ND DA
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Nechita Aurel PSD DA
177. Necula Cosmin PSD DA
178. Negruț Cornelia ALDE DA
179. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
180. Nichita Cristina PSD DA
181. Nicoară Romeo Florin PNL DA
182. Nicolae Florian PSD DA
183. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
184. Nicolicea Eugen PSD DA
185. Niculae Aurel PNL DA
186. Niculescu Dumitru ND DA
187. Nistor Laurențiu PSD DA
188. Nistor Marioara ND DA
189. Niță Emil PSD DA
190. Nosa Iuliu PSD DA
191. Oajdea Daniel Vasile ND DA
192. Ochi Ion PSD DA
193. Oltean Ioan PDL NU
194. Orban Ludovic PNL Abținere
195. Oros Nechita-Adrian PNL DA
196. Palașcă Viorel PNL DA
197. Palăr Ionel PNL DA
198. Paleologu Theodor PDL NU
199. Pambuccian Varujan Minoritati DA
200. Paul Maria-Andreea PDL NU
201. Păun Nicolae Minoritati DA
202. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
203. Peia Ninel PSD DA
204. Petrea Dorin Silviu PSD DA
205. Petric Octavian PSD DA
206. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
207. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
208. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
209. Popa Octavian-Marius PNL DA
210. Popeangă Vasile PSD DA
211. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
212. Popescu Florin Aurelian PDL NU
213. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
214. Potor Călin PNL DA
215. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
216. Răducanu Ion PSD DA
217. Rădulescu Constantin PSD DA
218. Rădulescu Romeo PDL NU
219. Rățoi Neculai PSD DA
220. Reuer Elena-Ramona PNL DA
221. Roman Cristian-Constantin PDL NU
222. Roman Gheorghe PSD DA
223. Roman Victor PSD DA
224. Roșca Lucreția PSD DA
225. Roșca Mircea PNL DA
226. Rotaru Răzvan ND DA
227. Sava Andrei-Valentin PSD DA
228. Scutaru Adrian George PNL DA
229. Secară Florin Mihail PDL NU
230. Sefer Cristian-George ND DA
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Simedru Dan Coriolan PNL DA
233. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
234. Smarandache Miron Alexandru ND DA
235. Solomon Adrian PSD DA
236. Stan Ioan PSD DA
237. Stan Ion PSD DA
238. Stanciu Anghel PSD NU
239. Stanciu Zisu PSD DA
240. Stancu Ionel Minoritati DA
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Stănișoară Mihai PNL DA
243. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
244. Stragea Sorin Constantin PSD DA
245. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
246. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
247. Surdu Raluca PNL DA
248. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șcheau Ion ND DA
251. Șova Lucian PSD DA
252. Ștefan Viorel PSD DA
253. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
254. Taloș Gheorghe-Mirel PNL Abținere
255. Tararache Mihai - DA
256. Tămâian Ioan PNL DA
257. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
258. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
259. Teju Sorin PNL DA
260. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
261. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
262. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
263. Tiuch Cătălin PSD DA
264. Tîlvăr Angel PSD DA
265. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
266. Tomac Eugen PDL NU
267. Traicu Rodin PSD DA
268. Tudorache Daniel PSD DA
269. Tudorie Violeta PSD DA
270. Turcan Raluca PDL NU
271. Tușa Adriana Diana PNL DA
272. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
273. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
274. Udriște Gheorghe PDL NU
275. Uricec Eugen Constantin PSD DA
276. Ursărescu Dorinel PNL DA
277. Vainer Aurel Minoritati -
278. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
279. Vladu Iulian PDL NU
280. Vlase Petru Gabriel PSD DA
281. Vlădoiu Aurel PSD DA
282. Vulpescu Ioan PSD DA
283. Weber Mihai PSD DA
284. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 aprilie 2021, 22:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro