Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 13:56 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 13:56

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 93/2013 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.8/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal și reglementarea unor măsuri-financiare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:310 123 76 40 32 13 14 11 1
- voturi pentru (DA):220 120 75 - 1 1 12 11 -
- voturi împotrivă (NU):83 - 1 39 29 12 1 - 1
- abțineri:7 3 - 1 2 - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL Abținere
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Antal István UDMR NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD Abținere
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
28. Blănariu Valentin ND NU
29. Bleotu Vasile PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
33. Boghicevici Claudia PDL NU
34. Bónis István UDMR NU
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND NU
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Canacheu Costică PDL NU
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
48. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
49. Chebac Eugen ND NU
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND NU
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor ND NU
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND NU
63. Coman Gheorghe ALDE DA
64. Comșa Cornel-George ND NU
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
66. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
73. Culețu Dănuț PDL NU
74. Cupă Ion PNL DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND NU
77. Dascălu Constantin PDL NU
78. Deaconu Mihai ND NU
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
81. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Doboș Anton PNL DA
86. Dobre Mircea-Titus PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrinescu Traian PNL DA
89. Dolha Mircea PNL DA
90. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Viorel Marian PSD DA
94. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
95. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dumitru Georgică ALDE DA
98. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
99. Dumitru Ovidiu-Ioan ND NU
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR NU
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Fonta Nuțu ND NU
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin PNL DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Geantă Florian Daniel PDL NU
113. Gheorghe Tinel PDL NU
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria ND NU
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Grosaru Mircea Minoritati DA
122. Gudu Vasile PDL NU
123. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
124. Guran Virgil PNL DA
125. Gurzău Adrian PDL NU
126. Gust Băloșin Florentin PSD DA
127. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
128. Harbuz Liviu PSD DA
129. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
130. Hellvig Eduard Raul PNL DA
131. Holban Titi PNL DA
132. Horga Vasile PNL DA
133. Hrebenciuc Viorel PSD DA
134. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
135. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
136. Iane Daniel PNL DA
137. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
138. Ignat Miron Minoritati DA
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ionescu Aurelian ALDE DA
141. Ionescu George PDL NU
142. Iordache Florin PSD DA
143. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
144. Iriza Scarlat PSD DA
145. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
146. Itu Cornel PSD DA
147. Kereskényi Gábor UDMR NU
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Korodi Attila UDMR NU
150. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lubanovici Mircea PDL NU
153. Man Mircea PDL NU
154. Manda Iulian Claudiu PSD DA
155. Manolache Marius PSD DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Viorica PNL DA
158. Marin Gheorghe PSD DA
159. Markó Attila-Gabor UDMR NU
160. Marocico Ion Minoritati DA
161. Martin Eduard-Stelian PSD DA
162. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
163. Máté András-Levente UDMR NU
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
166. Melinte Ion ND NU
167. Mihai Aurelian ND NU
168. Mincă Liliana ND NU
169. Mircovici Niculae Minoritati NU
170. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
171. Mîrza Gavril PSD DA
172. Mocanu Adrian PSD DA
173. Mocanu Vasile PSD DA
174. Mocioalcă Ion PSD DA
175. Mocioi Niculina ND NU
176. Moisii Constantin ND NU
177. Moldovan Ioan ALDE DA
178. Moldovan Iosif UDMR NU
179. Molnar Zsolt UDMR NU
180. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
181. Movilă Petru PDL NU
182. Muntean Mircia PDL NU
183. Munteanu Ioan PSD DA
184. Murgu Neagu ND NU
185. Nassar Rodica PSD DA
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Nechita Aurel PSD DA
188. Negruț Clement PDL NU
189. Negruț Cornelia ALDE DA
190. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
191. Nichita Cristina PSD DA
192. Nicoară Romeo Florin PNL DA
193. Nicolae Florian PSD DA
194. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
195. Niculae Aurel PNL DA
196. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
197. Nistor Laurențiu PSD DA
198. Nistor Marioara ND NU
199. Niță Emil PSD DA
200. Oajdea Daniel Vasile ND NU
201. Ochi Ion PSD DA
202. Oltean Ioan PDL NU
203. Orban Ludovic PNL NU
204. Palașcă Viorel PNL DA
205. Palăr Ionel PNL DA
206. Paleologu Theodor PDL NU
207. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
208. Pardău Dumitru PNL DA
209. Paul Maria-Andreea PDL NU
210. Păun Nicolae Minoritati DA
211. Pârgaru Ion PNL DA
212. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
213. Peia Ninel PSD DA
214. Petrache Adrian-Alin PSD DA
215. Petrea Dorin Silviu PSD DA
216. Petric Octavian PSD DA
217. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
218. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
219. Pop Georgian PSD DA
220. Popa Octavian-Marius PNL DA
221. Popeangă Vasile PSD DA
222. Popescu Dan-Cristian PDL NU
223. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
224. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
225. Potor Călin PNL DA
226. Preda Cezar-Florin PDL NU
227. Pușcaș Iacob ND NU
228. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
229. Răducanu Ion PSD DA
230. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
231. Rădulescu Constantin PSD DA
232. Rădulescu Romeo PDL NU
233. Rățoi Neculai PSD DA
234. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
235. Reuer Elena-Ramona PNL DA
236. Rizea Cristian PSD DA
237. Roman Cristian-Constantin PDL NU
238. Roman Gheorghe PSD DA
239. Roman Ioan Sorin PSD DA
240. Roman Petre PNL DA
241. Roman Victor PSD DA
242. Rotaru Răzvan ND Abținere
243. Sava Andrei-Valentin PSD DA
244. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
245. Săpunaru Nini PNL DA
246. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
247. Scarlat George PNL DA
248. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
249. Scutaru Adrian George PNL DA
250. Secară Florin Mihail PDL NU
251. Sefer Cristian-George ND NU
252. Seres Dénes UDMR NU
253. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
254. Smarandache Miron Alexandru ND NU
255. Solomon Adrian PSD DA
256. Stan Ion PSD DA
257. Stanciu Anghel PSD DA
258. Stanciu Zisu PSD DA
259. Stancu Ionel Minoritati DA
260. Stativă Irinel Ioan PSD DA
261. Stănescu Alexandru PSD DA
262. Stănișoară Mihai PNL DA
263. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
264. Stoica Mihaela - NU
265. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
266. Stragea Sorin Constantin PSD DA
267. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
268. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
269. Surdu Raluca PNL DA
270. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
271. Szabó Ödön UDMR NU
272. Șcheau Ion ND NU
273. Șoptică Costel PNL DA
274. Șova Lucian PSD DA
275. Ștefan Viorel PSD DA
276. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
277. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
278. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
279. Tămâian Ioan PNL DA
280. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
281. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
282. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
283. Teju Sorin PNL DA
284. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
285. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
286. Tiuch Cătălin PSD DA
287. Toader Mircea-Nicu PDL NU
288. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
289. Traicu Rodin PSD DA
290. Tudorie Violeta PSD DA
291. Tudose Mihai PSD DA
292. Turcan Raluca PDL NU
293. Udriște Gheorghe PDL NU
294. Uricec Eugen Constantin PSD DA
295. Ursărescu Dorinel PNL DA
296. Vainer Aurel Minoritati DA
297. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
298. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
299. Vladu Iulian PDL NU
300. Vlase Petru Gabriel PSD DA
301. Vlădoiu Aurel PSD DA
302. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
303. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
304. Vulpescu Ioan PSD DA
305. Weber Mihai PSD DA
306. Zaharcu Neviser PSD DA
307. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
308. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
309. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
310. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 iulie 2018, 3:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro