Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.05.2013 > 12:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 mai 2013, ora 12:51

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 110/2013 pentru modificarea și completarea Legii educației naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:299 119 77 35 27 11 13 10 7
- voturi pentru (DA):243 116 77 35 3 - 1 10 1
- voturi împotrivă (NU):51 2 - - 23 10 10 - 6
- abțineri:4 - - - 1 1 2 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin PNL DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PDL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PDL DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
24. Bónis István UDMR NU
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burlacu Ștefan ND NU
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest ND NU
32. Calotă Florică Ică PNL DA
33. Canacheu Costică PDL DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
38. Cernea Remus-Florinel - NU
39. Chebac Eugen ND NU
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Cioată Cezar ALDE DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana ND NU
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciurariu Florin PNL DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu ND NU
51. Coman Gheorghe ALDE DA
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
53. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
54. Costin Gheorghe PNL DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
62. Culețu Dănuț PDL DA
63. Cupă Ion PNL DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru ND NU
67. Dascălu Constantin PDL DA
68. Deaconu Mihai ND NU
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
71. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Diniță Ion ALDE DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Dolineaschi Andrei PSD DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL DA
88. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
89. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Fejér László-Ődőn UDMR NU
94. Firczak Gheorghe Minoritati NU
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu ND Abținere
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin PNL DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Geantă Florian Daniel PDL DA
104. Gerea Andrei Dominic PNL DA
105. Gheorghe Florin PDL DA
106. Gheorghe Tinel PDL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
108. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
109. Ghiveciu Marian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria ND NU
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Grosaru Mircea Minoritati DA
117. Gudu Vasile PDL DA
118. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
119. Guran Virgil PNL DA
120. Gurzău Adrian PDL DA
121. Gust Băloșin Florentin PSD DA
122. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Holban Titi PNL DA
126. Horga Vasile PNL DA
127. Hulea Ioan ND NU
128. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
129. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
130. Iane Daniel PNL DA
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ignat Miron Minoritati NU
133. Iliuță Vasile PDL DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PDL DA
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kelemen Hunor UDMR NU
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Korodi Attila UDMR NU
144. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
145. Longher Ghervazen Minoritati NU
146. Manda Iulian Claudiu PSD DA
147. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
148. Manolache Marius PSD DA
149. Marcoci Vlad PSD DA
150. Marcu Nicu PNL DA
151. Marcu Viorica PNL DA
152. Marin Gheorghe PSD DA
153. Markó Attila-Gabor UDMR NU
154. Marocico Ion Minoritati NU
155. Martin Eduard-Stelian PSD DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
157. Mazilu Constantin PSD DA
158. Melinte Ion ND NU
159. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
160. Mihai Aurelian - NU
161. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Militaru Lucian PDL DA
164. Mincă Liliana ND NU
165. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
166. Mitrea Manuela PSD DA
167. Mitrea Miron Tudor PSD DA
168. Mîrza Gavril PSD DA
169. Mocioalcă Ion PSD DA
170. Mocioi Niculina ND NU
171. Moisii Constantin ND NU
172. Moldovan Iosif UDMR NU
173. Molnar Zsolt UDMR NU
174. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
175. Movilă Petru PDL DA
176. Munteanu Ioan PSD DA
177. Murgu Neagu ND NU
178. Nassar Rodica PSD NU
179. Nazare Alexandru PDL DA
180. Neacșu Marian PSD DA
181. Negruț Cornelia ALDE DA
182. Nețoiu Gheorghe ND DA
183. Nica Nicolae-Ciprian PSD -
184. Nichita Cristina PSD DA
185. Nicoară Romeo Florin PNL DA
186. Nicolae Florian PSD DA
187. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
188. Nicolicea Eugen PSD DA
189. Niculae Aurel PNL DA
190. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
191. Nistor Laurențiu PSD DA
192. Nistor Marioara ND DA
193. Niță Emil PSD DA
194. Nosa Iuliu PSD DA
195. Oajdea Daniel Vasile ND NU
196. Ochi Ion PSD DA
197. Palașcă Viorel PNL DA
198. Palăr Ionel PNL DA
199. Paleologu Theodor PDL DA
200. Pambuccian Varujan Minoritati NU
201. Pardău Dumitru PNL DA
202. Paul Maria-Andreea PDL DA
203. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
204. Peia Ninel PSD DA
205. Petrea Dorin Silviu PSD DA
206. Petrescu Petre PSD DA
207. Petric Octavian PSD DA
208. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
209. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
210. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
211. Pop Georgian PSD DA
212. Popa Octavian-Marius PNL DA
213. Popeangă Vasile PSD DA
214. Popescu Dan-Cristian PDL DA
215. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
216. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
217. Preda Cezar-Florin PDL DA
218. Pușcaș Iacob - NU
219. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
220. Răducanu Ion PSD DA
221. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
222. Rădulescu Constantin PSD DA
223. Rădulescu Romeo PDL DA
224. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
225. Reuer Elena-Ramona PNL DA
226. Roman Cristian-Constantin PDL DA
227. Roman Gheorghe PSD DA
228. Roman Ioan Sorin PSD DA
229. Roșca Lucreția PSD DA
230. Roșca Mircea PNL DA
231. Rotaru Răzvan ND NU
232. Sava Andrei-Valentin PSD DA
233. Săpunaru Nini PNL DA
234. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
235. Scarlat George PNL DA
236. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
237. Scutaru Adrian George PNL DA
238. Secară Florin Mihail PDL DA
239. Sefer Cristian-George ND NU
240. Seres Dénes UDMR Abținere
241. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
242. Smarandache Miron Alexandru ND NU
243. Solomon Adrian PSD DA
244. Stan Ioan PSD DA
245. Stan Ion PSD DA
246. Stanciu Anghel PSD DA
247. Stancu Ionel Minoritati NU
248. Stănescu Alexandru PSD NU
249. Stănișoară Mihai PNL DA
250. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
251. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
252. Stragea Sorin Constantin PSD DA
253. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
254. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
255. Surdu Raluca PNL DA
256. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
257. Szabó Ödön UDMR NU
258. Șcheau Ion - NU
259. Șimon Gheorghe PSD DA
260. Șoptică Costel PNL DA
261. Șova Lucian PSD DA
262. Ștefan Viorel PSD DA
263. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
264. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
265. Tabugan Ion PSD DA
266. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
267. Tararache Mihai - NU
268. Tămâian Ioan PNL DA
269. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
270. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
271. Teju Sorin PNL DA
272. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
273. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
274. Tiuch Cătălin PSD DA
275. Toader Mircea-Nicu PDL DA
276. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
277. Traicu Rodin PSD DA
278. Tudorache Daniel PSD DA
279. Tudorie Violeta PSD DA
280. Tudose Mihai PSD DA
281. Turcan Raluca PDL DA
282. Tușa Adriana Diana PNL DA
283. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
284. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
285. Udrea Elena Gabriela PDL DA
286. Udriște Gheorghe PDL DA
287. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
288. Ursărescu Dorinel PNL DA
289. Varga Vasile PNL DA
290. Vasilică Radu Costin PSD DA
291. Vlase Petru Gabriel PSD DA
292. Vlădoiu Aurel PSD DA
293. Vreme Valerian - DA
294. Vulpescu Ioan PSD DA
295. Weber Mihai PSD DA
296. Zaharcu Neviser PSD DA
297. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
299. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 12 aprilie 2021, 7:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro