Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.06.2013 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 11 iunie 2013, ora 12:48

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 213/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.151/2010 privind serviciile specializate integrate de sănătate, educație și sociale adresate persoanelor cu tulburări din spectrul autist și cu tulburări de sănătate mintală asociate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:309 122 74 32 28 14 14 14 11
- voturi pentru (DA):306 122 73 31 28 14 14 14 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - 1 - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bucur Constantin-Alin - DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Cernea Remus-Florinel - DA
45. Chebac Eugen ND DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chiriță Dumitru PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana ND DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu ND DA
60. Coman Gheorghe ALDE DA
61. Constantin Daniel ALDE DA
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Costin Gheorghe PNL DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL DA
71. Cupă Ion PNL DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Dascălu Constantin PDL DA
76. Deaconu Mihai ND DA
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Doboș Anton PNL -
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria ND DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul PNL DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR DA
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Fonta Nuțu ND DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin PNL DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic PNL DA
110. Gheorghe Florin PDL DA
111. Gheorghe Tinel PDL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria ND DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Grosaru Mircea Minoritati DA
120. Gudu Vasile PDL DA
121. Guran Virgil PNL DA
122. Gurzău Adrian PDL DA
123. Gust Băloșin Florentin PSD DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Hellvig Eduard Raul PNL DA
128. Horga Vasile PNL DA
129. Hrebenciuc Viorel PSD DA
130. Hulea Ioan ND DA
131. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
132. Iancu Iulian PSD DA
133. Iane Daniel PNL DA
134. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Ignat Miron Minoritati DA
137. Iliuță Vasile PDL DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu Aurelian ALDE DA
140. Ionescu George PDL DA
141. Iordache Florin PSD DA
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
143. Iriza Scarlat PSD DA
144. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
145. Itu Cornel PSD DA
146. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
147. Kerekes Károly UDMR DA
148. Kereskényi Gábor UDMR DA
149. Khraibani Camelia PSD DA
150. Korodi Attila UDMR DA
151. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
152. Longher Ghervazen Minoritati DA
153. Lubanovici Mircea PDL DA
154. Manda Iulian Claudiu PSD DA
155. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
156. Manolache Marius PSD DA
157. Manolescu Oana Minoritati DA
158. Marcoci Vlad PSD DA
159. Marcu Nicu PNL DA
160. Marcu Viorica PNL DA
161. Marin Gheorghe PSD DA
162. Markó Attila-Gabor UDMR DA
163. Marocico Ion Minoritati DA
164. Martin Eduard-Stelian PSD DA
165. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
166. Mazilu Constantin PSD DA
167. Melinte Ion ND DA
168. Mihai Aurelian - DA
169. Mihăilă Ioan PDL DA
170. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Mincă Liliana ND DA
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
175. Mitrea Manuela PSD DA
176. Mitrea Miron Tudor PSD DA
177. Mîrza Gavril PSD DA
178. Mocanu Vasile PSD DA
179. Mocioi Niculina ND DA
180. Moisii Constantin ND DA
181. Moldovan Ioan ALDE DA
182. Moldovan Iosif UDMR DA
183. Molnar Zsolt UDMR DA
184. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
185. Muntean Mircia PDL DA
186. Munteanu Ioan PSD DA
187. Murgu Neagu ND DA
188. Nassar Rodica PSD DA
189. Nazare Alexandru PDL DA
190. Neacșu Marian PSD DA
191. Necula Cosmin PSD DA
192. Negruț Clement PDL Abținere
193. Negruț Cornelia ALDE DA
194. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
195. Nicoară Romeo Florin PNL DA
196. Nicolae Alexandri PNL DA
197. Nicolae Florian PSD DA
198. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
199. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
200. Niculae Aurel PNL DA
201. Niculescu Dumitru ND DA
202. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
203. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
204. Nistor Laurențiu PSD DA
205. Nistor Marioara ND DA
206. Niță Emil PSD DA
207. Nosa Iuliu PSD DA
208. Ochi Ion PSD DA
209. Oltean Ioan PDL DA
210. Oros Nechita-Adrian PNL DA
211. Palașcă Viorel PNL DA
212. Palăr Ionel PNL DA
213. Paleologu Theodor PDL DA
214. Pardău Dumitru PNL DA
215. Păun Nicolae Minoritati DA
216. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
217. Peia Ninel PSD DA
218. Petrache Adrian-Alin PSD DA
219. Petrea Dorin Silviu PSD DA
220. Petrescu Petre PSD DA
221. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
222. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
223. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
224. Pop Georgian PSD DA
225. Popa Octavian-Marius PNL DA
226. Popa Radu Mihai - DA
227. Popeangă Vasile PSD DA
228. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
229. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
230. Preda Cezar-Florin PDL DA
231. Pușcaș Iacob - DA
232. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
233. Răducanu Ion PSD DA
234. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
235. Rădulescu Constantin PSD DA
236. Reuer Elena-Ramona PNL DA
237. Rizea Cristian PSD DA
238. Roman Cristian-Constantin PDL DA
239. Roman Gheorghe PSD DA
240. Roman Ioan Sorin PSD DA
241. Roman Victor PSD DA
242. Roșca Lucreția PSD DA
243. Roșca Mircea PNL DA
244. Rotaru Răzvan ND DA
245. Rusu Valentin PNL DA
246. Sava Andrei-Valentin PSD DA
247. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
248. Secară Florin Mihail PDL DA
249. Sefer Cristian-George ND DA
250. Seres Dénes UDMR DA
251. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
252. Simedru Dan Coriolan PNL DA
253. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
254. Smarandache Miron Alexandru ND DA
255. Solomon Adrian PSD DA
256. Stan Ioan PSD DA
257. Stan Ion PSD DA
258. Stanciu Anghel PSD DA
259. Stancu Ionel Minoritati DA
260. Stativă Irinel Ioan PSD DA
261. Stănescu Alexandru PSD DA
262. Stănișoară Mihai PNL DA
263. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
264. Stoica Mihaela - DA
265. Stragea Sorin Constantin PSD DA
266. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
267. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
268. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
269. Surdu Raluca PNL DA
270. Szabó Ödön UDMR DA
271. Șcheau Ion - DA
272. Șimon Gheorghe PSD DA
273. Șoptică Costel PNL DA
274. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
275. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
276. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
277. Tararache Mihai - Abținere
278. Tămâian Ioan PNL DA
279. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
280. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
281. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
282. Teju Sorin PNL DA
283. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
284. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
285. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
286. Toader Mircea-Nicu PDL DA
287. Traicu Rodin PSD DA
288. Tudorache Daniel PSD DA
289. Tudorie Violeta PSD DA
290. Tudose Mihai PSD DA
291. Turcan Raluca PDL DA
292. Tușa Adriana Diana - DA
293. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
294. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
295. Udriște Gheorghe PDL DA
296. Uricec Eugen Constantin PSD DA
297. Ursărescu Dorinel PNL DA
298. Varga Vasile PNL DA
299. Vasilescu Nicolae PSD DA
300. Vladu Iulian PDL DA
301. Vlase Petru Gabriel PSD DA
302. Vlădoiu Aurel PSD DA
303. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
304. Vreme Valerian - DA
305. Vulpescu Ioan PSD DA
306. Weber Mihai PSD DA
307. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
308. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
309. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 noiembrie 2018, 6:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro