Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2013 > 14:28 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2013, ora 14:28

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 29/2013 pentru respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.59/2012 privind mandatarea Ministerului Economiei, Comerțului și Mediului de Afaceri în vederea înființării unei societăți comerciale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:283 117 82 22 15 14 11 12 10
- voturi pentru (DA):268 117 82 22 - 14 11 12 10
- voturi împotrivă (NU):13 - - - 13 - - - -
- abțineri:2 - - - 2 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
25. Blănariu Valentin ND NU
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bot Octavian PNL DA
32. Bucur Constantin-Alin - DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND NU
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest ND NU
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
44. Cernea Remus-Florinel - DA
45. Chebac Eugen ND Abținere
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana ND NU
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Coman Gheorghe ALDE DA
60. Comșa Cornel-George ND NU
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL DA
71. Cupă Ion PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Diniță Ion ALDE DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul PNL DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Enache Marian PSD DA
93. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Fejér László-Ődőn UDMR DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin PNL DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Geantă Florian Daniel PDL DA
105. Gerea Andrei Dominic PNL DA
106. Gheorghe Florin PDL DA
107. Gheorghe Tinel PDL DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grecea Maria ND Abținere
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
116. Guran Virgil PNL DA
117. Gust Băloșin Florentin PSD DA
118. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
119. Harbuz Liviu PSD DA
120. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
121. Hellvig Eduard Raul PNL DA
122. Holban Titi PNL DA
123. Horga Vasile PNL DA
124. Hulea Ioan ND NU
125. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
126. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iane Daniel PNL DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu Aurelian ALDE DA
131. Ionescu George PDL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Iriza Scarlat PSD DA
135. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kerekes Károly UDMR DA
138. Kereskényi Gábor UDMR DA
139. Korodi Attila UDMR DA
140. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lubanovici Mircea PDL DA
143. Lupu Mihai PNL DA
144. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
145. Manolescu Oana Minoritati DA
146. Marcoci Vlad PSD DA
147. Markó Attila-Gabor UDMR DA
148. Marocico Ion Minoritati DA
149. Martin Eduard-Stelian PSD DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
151. Máté András-Levente UDMR DA
152. Mazilu Constantin PSD DA
153. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
154. Mihai Aurelian - DA
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Mircovici Niculae Minoritati DA
158. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
159. Mitrea Manuela PSD DA
160. Mîrza Gavril PSD DA
161. Mocanu Adrian PSD DA
162. Mocanu Vasile PSD DA
163. Mocioi Niculina ND NU
164. Moisii Constantin ND NU
165. Moldovan Iosif UDMR DA
166. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
167. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
168. Munteanu Ioan PSD DA
169. Murgu Neagu ND NU
170. Nazare Alexandru PDL DA
171. Neacșu Marian PSD DA
172. Negruț Clement PDL DA
173. Negruț Cornelia ALDE DA
174. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
175. Nichita Cristina PSD DA
176. Nicoară Romeo Florin PNL DA
177. Nicolae Florian PSD DA
178. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
179. Niculae Aurel PNL DA
180. Niculescu Dumitru ND NU
181. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
182. Nistor Laurențiu PSD DA
183. Niță Emil PSD DA
184. Nosa Iuliu PSD DA
185. Ochi Ion PSD DA
186. Oros Nechita-Adrian PNL DA
187. Palașcă Viorel PNL DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pardău Dumitru PNL DA
190. Păun Nicolae Minoritati DA
191. Pârgaru Ion PNL DA
192. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
193. Petrache Adrian-Alin PSD DA
194. Petrea Dorin Silviu PSD DA
195. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
196. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
197. Pop Georgian PSD DA
198. Popa Radu Mihai - DA
199. Popeangă Vasile PSD DA
200. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
201. Potor Călin PNL DA
202. Pușcaș Iacob - DA
203. Răducanu Ion PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Constantin PSD DA
206. Rădulescu Romeo PDL DA
207. Rățoi Neculai PSD DA
208. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
209. Reuer Elena-Ramona PNL DA
210. Roman Cristian-Constantin PDL DA
211. Roman Ioan Sorin PSD DA
212. Roman Victor PSD DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Roșca Mircea PNL DA
215. Rotaru Răzvan ALDE DA
216. Sava Andrei-Valentin PSD DA
217. Săpunaru Nini PNL DA
218. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
219. Scarlat George PNL DA
220. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
221. Scutaru Adrian George PNL DA
222. Secară Florin Mihail PDL DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
225. Simedru Dan Coriolan PNL DA
226. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
227. Smarandache Miron Alexandru ND NU
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Stan Ioan PSD DA
230. Stan Ion PSD DA
231. Stanciu Anghel PSD DA
232. Stanciu Zisu PSD DA
233. Stancu Ionel Minoritati DA
234. Stativă Irinel Ioan PSD DA
235. Stănescu Alexandru PSD DA
236. Stragea Sorin Constantin PSD DA
237. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
238. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Surdu Raluca PNL DA
241. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
242. Szabó Ödön UDMR DA
243. Șcheau Ion - DA
244. Șimon Gheorghe PSD DA
245. Șoptică Costel PNL DA
246. Șova Lucian PSD DA
247. Ștefan Viorel PSD DA
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
249. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
250. Tararache Mihai - DA
251. Tămâian Ioan PNL DA
252. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
253. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
254. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
255. Tiuch Cătălin PSD DA
256. Tîlvăr Angel PSD DA
257. Toader Mircea-Nicu PDL DA
258. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
259. Traicu Rodin PSD DA
260. Tudorache Daniel PSD DA
261. Tudorie Violeta PSD DA
262. Tudose Mihai PSD DA
263. Turcan Raluca PDL DA
264. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
265. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
266. Uricec Eugen Constantin PSD DA
267. Ursărescu Dorinel PNL DA
268. Vainer Aurel Minoritati DA
269. Varga Vasile PNL DA
270. Vasilescu Nicolae PSD DA
271. Vasilică Radu Costin PSD DA
272. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
273. Vladu Iulian PDL DA
274. Vlase Petru Gabriel PSD DA
275. Vlădoiu Aurel PSD DA
276. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
277. Vulpescu Ioan PSD DA
278. Weber Mihai PSD DA
279. Zaharcu Neviser PSD DA
280. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
281. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
282. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
283. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 noiembrie 2018, 23:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro