Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2013 > 14:29 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2013, ora 14:29

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 145/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.24/2013 pentru modificarea Ordonanței Guvernului nr.19/2002 privind unele măsuri pentru constituirea și utilizarea fondului locativ de protocol, proprietate publică a statului, și pentru vânzarea unor imobile, proprietate privată a statului , aflate în administrarea Regiei Autonome "Administrația Patrimoniului Protocolului de Stat "
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:289 121 81 22 17 14 12 12 10
- voturi pentru (DA):233 120 81 - - 1 11 12 8
- voturi împotrivă (NU):39 - - 22 16 1 - - -
- abțineri:17 1 - - 1 12 1 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Antal István UDMR NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND NU
27. Bode Lucian Nicolae PDL NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
30. Bónis István UDMR Abținere
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bot Octavian PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin - DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND NU
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND NU
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel - Abținere
46. Chebac Eugen ND Abținere
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND NU
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
57. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Coman Gheorghe ALDE DA
61. Comșa Cornel-George ND NU
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Costin Gheorghe PNL DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
71. Culețu Dănuț PDL NU
72. Cupă Ion PNL DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND NU
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul PNL DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
91. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
98. Florea Damian ALDE DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin PNL DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Geantă Florian Daniel PDL NU
106. Gerea Andrei Dominic PNL DA
107. Gheorghe Florin PDL NU
108. Gheorghe Tinel PDL NU
109. Ghiveciu Marian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria ND NU
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
117. Guran Virgil PNL DA
118. Gust Băloșin Florentin PSD DA
119. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
120. Harbuz Liviu PSD DA
121. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
122. Hellvig Eduard Raul PNL DA
123. Holban Titi PNL DA
124. Horga Vasile PNL DA
125. Hulea Ioan ND NU
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PDL NU
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Iriza Scarlat PSD DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kerekes Károly UDMR Abținere
139. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Korodi Attila UDMR Abținere
142. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lubanovici Mircea PDL NU
145. Lupu Mihai PNL DA
146. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
147. Manolescu Oana Minoritati DA
148. Marcoci Vlad PSD DA
149. Marcu Viorica PNL DA
150. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
151. Marocico Ion Minoritati DA
152. Martin Eduard-Stelian PSD DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
154. Máté András-Levente UDMR Abținere
155. Mazilu Constantin PSD DA
156. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
157. Mihai Aurelian - DA
158. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Mircovici Niculae Minoritati DA
161. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
162. Mitrea Manuela PSD DA
163. Mîrza Gavril PSD DA
164. Mocanu Adrian PSD DA
165. Mocanu Vasile PSD DA
166. Mocioi Niculina ND NU
167. Moisii Constantin ND NU
168. Moldovan Iosif UDMR Abținere
169. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
170. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
171. Munteanu Ioan PSD DA
172. Murgu Neagu ND NU
173. Nazare Alexandru PDL NU
174. Neacșu Marian PSD DA
175. Negruț Clement PDL NU
176. Negruț Cornelia ALDE DA
177. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
178. Nichita Cristina PSD DA
179. Nicoară Romeo Florin PNL DA
180. Nicolae Florian PSD DA
181. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
182. Nicolicea Eugen PSD DA
183. Niculae Aurel PNL DA
184. Niculescu Dumitru ND NU
185. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
186. Nistor Laurențiu PSD DA
187. Niță Emil PSD DA
188. Nosa Iuliu PSD DA
189. Ochi Ion PSD DA
190. Oros Nechita-Adrian PNL DA
191. Palașcă Viorel PNL DA
192. Pambuccian Varujan Minoritati DA
193. Pană Adriana-Doina PSD DA
194. Pardău Dumitru PNL DA
195. Păun Nicolae Minoritati DA
196. Pârgaru Ion PNL DA
197. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
198. Petrache Adrian-Alin PSD DA
199. Petrea Dorin Silviu PSD DA
200. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
201. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
202. Pop Georgian PSD DA
203. Popa Radu Mihai - DA
204. Popeangă Vasile PSD DA
205. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
206. Potor Călin PNL DA
207. Pușcaș Iacob - DA
208. Răducanu Ion PSD DA
209. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
210. Rădulescu Constantin PSD DA
211. Rădulescu Romeo PDL NU
212. Rățoi Neculai PSD DA
213. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
214. Reuer Elena-Ramona PNL DA
215. Roman Cristian-Constantin PDL NU
216. Roman Ioan Sorin PSD DA
217. Roman Victor PSD DA
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Roșca Mircea PNL DA
220. Rotaru Răzvan ALDE DA
221. Sava Andrei-Valentin PSD DA
222. Săpunaru Nini PNL DA
223. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
224. Scarlat George PNL DA
225. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
226. Scutaru Adrian George PNL DA
227. Secară Florin Mihail PDL NU
228. Seres Dénes UDMR Abținere
229. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
230. Simedru Dan Coriolan PNL DA
231. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
232. Smarandache Miron Alexandru ND NU
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Stan Ioan PSD DA
235. Stan Ion PSD DA
236. Stanciu Anghel PSD DA
237. Stanciu Zisu PSD DA
238. Stancu Ionel Minoritati DA
239. Stativă Irinel Ioan PSD DA
240. Stănescu Alexandru PSD DA
241. Stragea Sorin Constantin PSD DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Surdu Raluca PNL DA
246. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
247. Szabó Ödön UDMR Abținere
248. Șcheau Ion - DA
249. Șimon Gheorghe PSD DA
250. Șoptică Costel PNL DA
251. Șova Lucian PSD DA
252. Ștefan Viorel PSD DA
253. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
254. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
255. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
256. Tararache Mihai - DA
257. Tămâian Ioan PNL DA
258. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
259. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
260. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
261. Tiuch Cătălin PSD DA
262. Tîlvăr Angel PSD DA
263. Toader Mircea-Nicu PDL NU
264. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
265. Traicu Rodin PSD DA
266. Tudorache Daniel PSD DA
267. Tudorie Violeta PSD DA
268. Tudose Mihai PSD DA
269. Turcan Raluca PDL NU
270. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
271. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
272. Uricec Eugen Constantin PSD DA
273. Ursărescu Dorinel PNL DA
274. Vainer Aurel Minoritati DA
275. Varga Vasile PNL DA
276. Vasilescu Nicolae PSD DA
277. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
278. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
279. Vladu Iulian PDL NU
280. Vlase Petru Gabriel PSD DA
281. Vlădoiu Aurel PSD DA
282. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
283. Vulpescu Ioan PSD DA
284. Weber Mihai PSD DA
285. Zaharcu Neviser PSD DA
286. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
287. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
289. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 4:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro