Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2013 > 14:31 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2013, ora 14:31

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 129/2013 privind executarea pedepselor, a măsurilor educative și a altor măsuri neprivative de libertate dispuse de organele judiciare în cursul procesului penal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:295 117 84 22 23 13 14 12 10
- voturi pentru (DA):273 117 84 22 1 13 14 12 10
- voturi împotrivă (NU):21 - - - 21 - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Bode Lucian Nicolae PDL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Bordeianu Dan PNL DA
30. Bot Octavian PNL DA
31. Bucur Constantin-Alin - DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND NU
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest ND NU
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Chebac Eugen ND Abținere
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND NU
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND NU
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Coman Gheorghe ALDE DA
60. Comșa Cornel-George ND NU
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL DA
71. Cupă Ion PNL DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND NU
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Mircea PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria ND NU
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
95. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fejér László-Ődőn UDMR DA
102. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin PNL DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Geantă Florian Daniel PDL DA
111. Gerea Andrei Dominic PNL DA
112. Gheorghe Florin PDL DA
113. Gheorghe Tinel PDL DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria ND NU
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Grosaru Mircea Minoritati DA
122. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
123. Guran Virgil PNL DA
124. Gust Băloșin Florentin PSD DA
125. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
126. Harbuz Liviu PSD DA
127. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
128. Hellvig Eduard Raul PNL DA
129. Holban Titi PNL DA
130. Horga Vasile PNL DA
131. Hulea Ioan ND NU
132. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
133. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
134. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
135. Iancu Iulian PSD DA
136. Iane Daniel PNL DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu Aurelian ALDE DA
140. Ionescu George PDL DA
141. Iordache Florin PSD DA
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
143. Iriza Scarlat PSD DA
144. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
145. Itu Cornel PSD DA
146. Kerekes Károly UDMR DA
147. Kereskényi Gábor UDMR DA
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Korodi Attila UDMR DA
150. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lubanovici Mircea PDL DA
153. Lupu Mihai PNL DA
154. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
155. Manolescu Oana Minoritati DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Viorica PNL DA
158. Markó Attila-Gabor UDMR DA
159. Marocico Ion Minoritati DA
160. Martin Eduard-Stelian PSD DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Máté András-Levente UDMR DA
163. Mazilu Constantin PSD DA
164. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
165. Mihai Aurelian - DA
166. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
167. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
168. Mincă Liliana ND NU
169. Mircovici Niculae Minoritati DA
170. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
171. Mitrea Manuela PSD DA
172. Mîrza Gavril PSD DA
173. Mocanu Adrian PSD DA
174. Mocanu Vasile PSD DA
175. Mocioalcă Ion PSD DA
176. Mocioi Niculina ND NU
177. Moisii Constantin ND NU
178. Moldovan Iosif UDMR DA
179. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
180. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
181. Munteanu Ioan PSD DA
182. Murgu Neagu ND NU
183. Nazare Alexandru PDL DA
184. Neacșu Marian PSD DA
185. Negruț Clement PDL DA
186. Negruț Cornelia ALDE DA
187. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
188. Nichita Cristina PSD DA
189. Nicoară Romeo Florin PNL DA
190. Nicolae Florian PSD DA
191. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
192. Niculae Aurel PNL DA
193. Niculescu Dumitru ND NU
194. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
195. Nistor Laurențiu PSD DA
196. Niță Emil PSD DA
197. Nosa Iuliu PSD DA
198. Ochi Ion PSD DA
199. Oros Nechita-Adrian PNL DA
200. Palașcă Viorel PNL DA
201. Palăr Ionel PNL DA
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Pană Adriana-Doina PSD DA
204. Pardău Dumitru PNL DA
205. Păun Nicolae Minoritati DA
206. Pârgaru Ion PNL DA
207. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
208. Petrache Adrian-Alin PSD DA
209. Petrea Dorin Silviu PSD DA
210. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
211. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
212. Pop Georgian PSD DA
213. Popa Radu Mihai - DA
214. Popeangă Vasile PSD DA
215. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
216. Potor Călin PNL DA
217. Pușcaș Iacob - DA
218. Răducanu Ion PSD DA
219. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
220. Rădulescu Constantin PSD DA
221. Rădulescu Romeo PDL DA
222. Rățoi Neculai PSD DA
223. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
224. Reuer Elena-Ramona PNL DA
225. Roman Cristian-Constantin PDL DA
226. Roman Ioan Sorin PSD DA
227. Roman Victor PSD DA
228. Roșca Lucreția PSD DA
229. Roșca Mircea PNL DA
230. Rotaru Răzvan ALDE DA
231. Sava Andrei-Valentin PSD DA
232. Săpunaru Nini PNL DA
233. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
234. Scarlat George PNL DA
235. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
236. Scutaru Adrian George PNL DA
237. Secară Florin Mihail PDL DA
238. Seres Dénes UDMR DA
239. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
240. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
241. Smarandache Miron Alexandru ND NU
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stan Ioan PSD DA
244. Stan Ion PSD DA
245. Stanciu Anghel PSD DA
246. Stanciu Zisu PSD DA
247. Stancu Ionel Minoritati DA
248. Stativă Irinel Ioan PSD DA
249. Stănescu Alexandru PSD DA
250. Stragea Sorin Constantin PSD DA
251. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
252. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
253. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
254. Surdu Raluca PNL DA
255. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
256. Szabó Ödön UDMR DA
257. Șcheau Ion - DA
258. Șimon Gheorghe PSD DA
259. Șoptică Costel PNL DA
260. Ștefan Viorel PSD DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
262. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
263. Tararache Mihai - DA
264. Tămâian Ioan PNL DA
265. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
268. Tiuch Cătălin PSD DA
269. Tîlvăr Angel PSD DA
270. Toader Mircea-Nicu PDL DA
271. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
272. Traicu Rodin PSD DA
273. Tudorache Daniel PSD DA
274. Tudorie Violeta PSD DA
275. Tudose Mihai PSD DA
276. Turcan Raluca PDL DA
277. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
278. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
279. Uricec Eugen Constantin PSD DA
280. Ursărescu Dorinel PNL DA
281. Vainer Aurel Minoritati DA
282. Varga Vasile PNL DA
283. Vasilescu Nicolae PSD DA
284. Vasilică Radu Costin PSD DA
285. Vladu Iulian PDL DA
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Vlădoiu Aurel PSD DA
288. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
289. Vulpescu Ioan PSD DA
290. Weber Mihai PSD DA
291. Zaharcu Neviser PSD DA
292. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
293. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
294. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
295. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 5:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro