Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2013 > 16:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2013, ora 16:50

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 225/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.47/2013 privind unele măsuri în domeniul instrumentelor structurale care privesc beneficiarii direcți finanțați din fonduri externe nerambursabile, precum și unele măsuri financiare în domeniul ex-ISPA din sectorul transporturi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:270 116 69 26 19 13 13 7 7
- voturi pentru (DA):269 116 69 26 19 13 13 7 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bucur Constantin-Alin - DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Canacheu Costică PDL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
43. Cernea Remus-Florinel - Abținere
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Coman Gheorghe ALDE DA
56. Comșa Cornel-George ND DA
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
58. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupă Ion PNL DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PDL DA
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Diniță Ion ALDE DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL DA
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Fejér László-Ődőn UDMR DA
94. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Fonta Nuțu ND DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin PNL DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic PNL DA
103. Gheorghe Florin PDL DA
104. Gheorghe Tinel PDL DA
105. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria ND DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Grosaru Mircea Minoritati DA
112. Gudu Vasile PDL DA
113. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gurzău Adrian PDL DA
116. Gust Băloșin Florentin PSD DA
117. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
120. Hellvig Eduard Raul PNL DA
121. Holban Titi PNL DA
122. Horga Vasile PNL DA
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Iriza Scarlat PSD DA
131. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Kerekes Károly UDMR DA
134. Kereskényi Gábor UDMR DA
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Manda Iulian Claudiu PSD DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
139. Manolache Marius PSD DA
140. Manolescu Oana Minoritati DA
141. Marcoci Vlad PSD DA
142. Marcu Viorica PNL DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Marocico Ion Minoritati DA
145. Martin Eduard-Stelian PSD DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Máté András-Levente UDMR DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
150. Melinte Ion ND DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Mincă Liliana ND DA
155. Mircovici Niculae Minoritati DA
156. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
157. Mitrea Miron Tudor PSD DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocioi Niculina ND DA
160. Moisii Constantin ND DA
161. Moldovan Iosif UDMR DA
162. Molnar Zsolt UDMR DA
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
165. Movilă Petru PDL DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Murgu Neagu ND DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Nazare Alexandru PDL DA
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Negruț Clement PDL DA
172. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
173. Nichita Cristina PSD DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL DA
175. Nicolae Alexandri PNL DA
176. Nicolae Florian PSD DA
177. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
178. Niculae Aurel PNL DA
179. Niculescu Dumitru ND DA
180. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
181. Nistor Laurențiu PSD DA
182. Nistor Marioara ND DA
183. Niță Emil PSD DA
184. Nosa Iuliu PSD DA
185. Ochi Ion PSD DA
186. Oltean Ioan PDL DA
187. Oros Nechita-Adrian PNL DA
188. Palașcă Viorel PNL DA
189. Palăr Ionel PNL DA
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Paul Maria-Andreea PDL DA
192. Pârgaru Ion PNL DA
193. Peia Ninel PSD DA
194. Petrea Dorin Silviu PSD DA
195. Petrescu Petre PSD DA
196. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
197. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Popa Octavian-Marius PNL DA
200. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
201. Potor Călin PNL DA
202. Pușcaș Iacob - DA
203. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
204. Răducanu Ion PSD DA
205. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
206. Rădulescu Constantin PSD DA
207. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
208. Roman Cristian-Constantin PDL DA
209. Roman Gheorghe PSD DA
210. Roman Ioan Sorin PSD DA
211. Roșca Lucreția PSD DA
212. Roșca Mircea PNL DA
213. Sava Andrei-Valentin PSD DA
214. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
215. Săpunaru Nini PNL DA
216. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
217. Secară Florin Mihail PDL DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Simedru Dan Coriolan PNL DA
220. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
221. Smarandache Miron Alexandru ND DA
222. Stanciu Anghel PSD DA
223. Stancu Ionel Minoritati DA
224. Stativă Irinel Ioan PSD DA
225. Stănescu Alexandru PSD DA
226. Stănișoară Mihai PNL DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
228. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
229. Stragea Sorin Constantin PSD DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Surdu Raluca PNL DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șcheau Ion - DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Ștefan Viorel PSD DA
238. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
240. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
241. Tararache Mihai - DA
242. Tămâian Ioan PNL DA
243. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
244. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
245. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
246. Teju Sorin PNL DA
247. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
248. Tiuch Cătălin PSD DA
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Toader Mircea-Nicu PDL DA
251. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
252. Tomac Eugen PDL DA
253. Traicu Rodin PSD DA
254. Tudorache Daniel PSD DA
255. Tudose Mihai PSD DA
256. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
257. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
258. Uricec Eugen Constantin PSD DA
259. Ursărescu Dorinel PNL DA
260. Vlase Petru Gabriel PSD DA
261. Vlădoiu Aurel PSD DA
262. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
263. Vreme Valerian - DA
264. Vulpescu Ioan PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zaharcu Neviser PSD DA
267. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
268. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
269. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
270. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 12 noiembrie 2018, 20:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro