Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2013 > 16:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2013, ora 16:52

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 468/2009 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.72/2009 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.34/2006 privind atribuirea contractelor de achiziție publică, a contractelor de concesiune de lucrări publice și a contractelor de concesiune de servicii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:271 116 67 26 19 13 14 9 7
- voturi pentru (DA):243 115 66 26 1 12 14 8 1
- voturi împotrivă (NU):22 - - - 18 - - - 4
- abțineri:4 - 1 - - 1 - - 2
- nu au votat:2 1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bucur Constantin-Alin - NU
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Canacheu Costică PDL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana ND NU
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Coman Gheorghe ALDE DA
55. Comșa Cornel-George ND NU
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
57. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cristea Aurelia PSD -
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Culețu Dănuț PDL DA
64. Cupă Ion PNL DA
65. Cupșa Ioan PNL Abținere
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru ND NU
68. Dascălu Constantin PDL DA
69. Deaconu Mihai ND NU
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Diniță Ion ALDE DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE -
86. Dumbrăvanu Paul PNL DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Fejér László-Ődőn UDMR DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
94. Florea Damian ALDE DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Fonta Nuțu ND DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin PNL DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic PNL DA
103. Gheorghe Florin PDL DA
104. Gheorghe Tinel PDL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
107. Ghiveciu Marian PSD DA
108. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grecea Maria ND NU
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Grosaru Mircea Minoritati DA
113. Gudu Vasile PDL DA
114. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
115. Guran Virgil PNL DA
116. Gurzău Adrian PDL DA
117. Gust Băloșin Florentin PSD DA
118. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
119. Harbuz Liviu PSD DA
120. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
121. Hellvig Eduard Raul PNL DA
122. Holban Titi PNL DA
123. Horga Vasile PNL DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Iriza Scarlat PSD DA
132. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Kerekes Károly UDMR DA
135. Kereskényi Gábor UDMR DA
136. Khraibani Camelia PSD DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Manda Iulian Claudiu PSD DA
139. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
140. Manolache Marius PSD DA
141. Manolescu Oana Minoritati DA
142. Marcoci Vlad PSD DA
143. Marcu Viorica PNL DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Marocico Ion Minoritati DA
146. Martin Eduard-Stelian PSD DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
148. Máté András-Levente UDMR DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
151. Melinte Ion ND NU
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mincă Liliana ND NU
156. Mircovici Niculae Minoritati DA
157. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
158. Mitrea Miron Tudor PSD DA
159. Mîrza Gavril PSD DA
160. Mocioi Niculina ND NU
161. Moisii Constantin ND NU
162. Moldovan Iosif UDMR DA
163. Molnar Zsolt UDMR DA
164. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
165. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
166. Movilă Petru PDL DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Murgu Neagu ND NU
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Nazare Alexandru PDL DA
171. Neacșu Marian PSD DA
172. Negruț Clement PDL DA
173. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
174. Nichita Cristina PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolae Alexandri PNL DA
177. Nicolae Florian PSD DA
178. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
179. Nicolicea Eugen PSD DA
180. Niculae Aurel PNL DA
181. Niculescu Dumitru ND NU
182. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
183. Nistor Laurențiu PSD DA
184. Nistor Marioara ND NU
185. Niță Emil PSD DA
186. Nosa Iuliu PSD DA
187. Ochi Ion PSD DA
188. Oltean Ioan PDL DA
189. Oros Nechita-Adrian PNL DA
190. Palașcă Viorel PNL DA
191. Palăr Ionel PNL DA
192. Pambuccian Varujan Minoritati DA
193. Paul Maria-Andreea PDL DA
194. Pârgaru Ion PNL DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrea Dorin Silviu PSD DA
197. Petrescu Petre PSD DA
198. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
199. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
200. Pop Georgian PSD DA
201. Popa Octavian-Marius PNL DA
202. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
203. Potor Călin PNL DA
204. Pușcaș Iacob - NU
205. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
206. Răducanu Ion PSD DA
207. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
208. Rădulescu Constantin PSD DA
209. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
210. Roman Cristian-Constantin PDL DA
211. Roman Gheorghe PSD DA
212. Roman Ioan Sorin PSD DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Roșca Mircea PNL DA
215. Rotaru Răzvan ALDE DA
216. Sava Andrei-Valentin PSD DA
217. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
218. Săpunaru Nini PNL DA
219. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
220. Secară Florin Mihail PDL DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Simedru Dan Coriolan PNL DA
223. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
224. Smarandache Miron Alexandru ND NU
225. Stan Ioan PSD DA
226. Stancu Ionel Minoritati DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Stănișoară Mihai PNL DA
230. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
231. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
232. Stragea Sorin Constantin PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Surdu Raluca PNL DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șcheau Ion - NU
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șoptică Costel PNL DA
239. Șova Lucian PSD DA
240. Ștefan Viorel PSD DA
241. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
242. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
243. Tararache Mihai - NU
244. Tămâian Ioan PNL DA
245. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
246. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
247. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
248. Teju Sorin PNL DA
249. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Toader Mircea-Nicu PDL DA
252. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
253. Tomac Eugen PDL DA
254. Traicu Rodin PSD DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tudose Mihai PSD DA
257. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
258. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
259. Ursărescu Dorinel PNL DA
260. Vasilescu Nicolae PSD DA
261. Vlase Petru Gabriel PSD DA
262. Vlădoiu Aurel PSD DA
263. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
264. Vreme Valerian - DA
265. Vulpescu Ioan PSD DA
266. Weber Mihai PSD DA
267. Zaharcu Neviser PSD DA
268. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
269. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
271. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 noiembrie 2018, 7:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro