Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2013 > 16:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2013, ora 16:53

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 31/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.88/2012 privind cadrul instituțional pentru coordonarea, implementarea și gestionarea asistenței financiare acordate României prin Mecanismul financiar al Spațiului Economic European și prin Mecanismul financiar norvegian pe perioada de programare 2009-2014
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:268 117 66 26 18 12 14 9 6
- voturi pentru (DA):267 117 66 26 17 12 14 9 6
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calotă Florică Ică PNL DA
36. Canacheu Costică PDL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana ND DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Coman Gheorghe ALDE DA
53. Comșa Cornel-George ND DA
54. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cristea Aurelia PSD DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
59. Culețu Dănuț PDL DA
60. Cupă Ion PNL DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dalca Ștefan-Petru ND DA
64. Dascălu Constantin PDL DA
65. Deaconu Mihai ND DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Diniță Ion ALDE DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Viorel Marian PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL DA
83. Dumitru Georgică ALDE DA
84. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
85. Emacu Gheorghe PSD DA
86. Eparu Ion PSD DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Fejér László-Ődőn UDMR DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Fonta Nuțu ND DA
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin PNL DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic PNL DA
99. Gheorghe Florin PDL DA
100. Gheorghe Tinel PDL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
103. Ghiveciu Marian PSD DA
104. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria ND DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Grosaru Mircea Minoritati DA
109. Gudu Vasile PDL DA
110. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
111. Guran Virgil PNL DA
112. Gurzău Adrian PDL DA
113. Gust Băloșin Florentin PSD DA
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Harbuz Liviu PSD DA
116. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
117. Hellvig Eduard Raul PNL DA
118. Holban Titi PNL DA
119. Horga Vasile PNL DA
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iane Daniel PNL DA
124. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Iriza Scarlat PSD DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Kerekes Károly UDMR DA
131. Kereskényi Gábor UDMR DA
132. Khraibani Camelia PSD DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Manda Iulian Claudiu PSD DA
135. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
136. Manolache Marius PSD DA
137. Manolescu Oana Minoritati DA
138. Marcoci Vlad PSD DA
139. Marcu Viorica PNL DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Martin Eduard-Stelian PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Máté András-Levente UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
147. Melinte Ion ND DA
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Mincă Liliana ND DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mitrea Miron Tudor PSD DA
155. Mîrza Gavril PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina ND DA
158. Moisii Constantin ND DA
159. Moldovan Iosif UDMR DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Movilă Petru PDL DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Murgu Neagu ND DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Nazare Alexandru PDL DA
167. Neacșu Marian PSD DA
168. Negruț Clement PDL DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Alexandri PNL DA
173. Nicolae Florian PSD DA
174. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
175. Nicolicea Eugen PSD DA
176. Niculae Aurel PNL DA
177. Niculescu Dumitru ND DA
178. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara ND DA
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Ochi Ion PSD DA
184. Oltean Ioan PDL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Palașcă Viorel PNL DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Paul Maria-Andreea PDL DA
190. Pârgaru Ion PNL DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Petrea Dorin Silviu PSD DA
193. Petrescu Petre PSD DA
194. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
195. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
196. Pop Georgian PSD DA
197. Popa Octavian-Marius PNL DA
198. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
199. Potor Călin PNL DA
200. Pușcaș Iacob - DA
201. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
202. Răducanu Ion PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rădulescu Constantin PSD DA
205. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
206. Roman Cristian-Constantin PDL DA
207. Roman Gheorghe PSD DA
208. Roman Ioan Sorin PSD DA
209. Roșca Lucreția PSD DA
210. Rotaru Răzvan ALDE DA
211. Sava Andrei-Valentin PSD DA
212. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
213. Săpunaru Nini PNL DA
214. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
215. Secară Florin Mihail PDL DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Simedru Dan Coriolan PNL DA
218. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
219. Smarandache Miron Alexandru ND DA
220. Stan Ioan PSD DA
221. Stancu Ionel Minoritati DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Alexandru PSD DA
224. Stănișoară Mihai PNL DA
225. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
226. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
227. Stragea Sorin Constantin PSD DA
228. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
229. Surdu Raluca PNL DA
230. Szabó Ödön UDMR DA
231. Șcheau Ion - DA
232. Șimon Gheorghe PSD DA
233. Șoptică Costel PNL DA
234. Șova Lucian PSD DA
235. Ștefan Viorel PSD DA
236. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
238. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
239. Tararache Mihai - DA
240. Tămâian Ioan PNL DA
241. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
242. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
243. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
244. Teju Sorin PNL DA
245. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
246. Tiuch Cătălin PSD DA
247. Tîlvăr Angel PSD DA
248. Toader Mircea-Nicu PDL DA
249. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
250. Tomac Eugen PDL DA
251. Traicu Rodin PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tudose Mihai PSD DA
254. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
255. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
256. Ursărescu Dorinel PNL DA
257. Vasilescu Nicolae PSD DA
258. Vlase Petru Gabriel PSD DA
259. Vlădoiu Aurel PSD DA
260. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
261. Vreme Valerian - DA
262. Vulpescu Ioan PSD DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Zaharcu Neviser PSD DA
265. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
266. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
268. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 12 noiembrie 2018, 19:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro