Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2013 > 17:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2013, ora 17:04

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 88/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.4/2013 privind modificarea Legii nr.76/2012 pentru punerea în aplicare a Legii nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative conexe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:272 115 67 27 19 13 14 10 7
- voturi pentru (DA):268 114 67 26 19 12 14 10 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - - - 1 - - 1
- nu au votat:2 1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bucur Constantin-Alin - DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Canacheu Costică PDL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
41. Cernea Remus-Florinel - Abținere
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana ND DA
47. Ciocan Dan PSD -
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Coman Gheorghe ALDE DA
54. Comșa Cornel-George ND DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
56. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Culețu Dănuț PDL DA
63. Cupă Ion PNL DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru ND DA
67. Dascălu Constantin PDL DA
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Diniță Ion ALDE DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fejér László-Ődőn UDMR DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu ND DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin PNL DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic PNL DA
102. Gheorghe Florin PDL DA
103. Gheorghe Tinel PDL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria ND DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Grosaru Mircea Minoritati DA
112. Gudu Vasile PDL DA
113. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gurzău Adrian PDL DA
116. Gust Băloșin Florentin PSD DA
117. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
120. Hellvig Eduard Raul PNL DA
121. Holban Titi PNL DA
122. Horga Vasile PNL DA
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu George PDL DA
131. Iriza Scarlat PSD DA
132. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Kerekes Károly UDMR DA
135. Kereskényi Gábor UDMR DA
136. Khraibani Camelia PSD DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Manda Iulian Claudiu PSD DA
139. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
140. Manolache Marius PSD DA
141. Manolescu Oana Minoritati DA
142. Marcoci Vlad PSD DA
143. Marcu Viorica PNL DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Marocico Ion Minoritati DA
146. Martin Eduard-Stelian PSD DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
148. Máté András-Levente UDMR DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Melinte Ion ND DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Mincă Liliana ND DA
155. Mircovici Niculae Minoritati DA
156. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
157. Mitrea Miron Tudor PSD DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocioi Niculina ND DA
160. Moisii Constantin ND DA
161. Moldovan Iosif UDMR DA
162. Molnar Zsolt UDMR DA
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
165. Movilă Petru PDL DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Murgu Neagu ND DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Nazare Alexandru PDL DA
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Negruț Clement PDL DA
172. Negruț Cornelia ALDE DA
173. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
174. Nichita Cristina PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolae Alexandri PNL DA
177. Nicolae Florian PSD DA
178. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
179. Nicolicea Eugen PSD DA
180. Niculae Aurel PNL DA
181. Niculescu Dumitru ND DA
182. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
183. Nistor Laurențiu PSD DA
184. Nistor Marioara ND DA
185. Niță Emil PSD DA
186. Nosa Iuliu PSD DA
187. Ochi Ion PSD DA
188. Oltean Ioan PDL DA
189. Oros Nechita-Adrian PNL DA
190. Palașcă Viorel PNL DA
191. Palăr Ionel PNL DA
192. Pambuccian Varujan Minoritati DA
193. Paul Maria-Andreea PDL -
194. Pârgaru Ion PNL DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrea Dorin Silviu PSD DA
197. Petrescu Petre PSD DA
198. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
199. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
200. Pop Georgian PSD DA
201. Popa Octavian-Marius PNL DA
202. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
203. Potor Călin PNL DA
204. Pușcaș Iacob - DA
205. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
206. Răducanu Ion PSD DA
207. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
208. Rădulescu Constantin PSD DA
209. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
210. Roman Cristian-Constantin PDL DA
211. Roman Gheorghe PSD DA
212. Roman Ioan Sorin PSD DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Rotaru Răzvan ALDE DA
215. Sava Andrei-Valentin PSD DA
216. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
217. Săpunaru Nini PNL DA
218. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
219. Secară Florin Mihail PDL DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Simedru Dan Coriolan PNL DA
222. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
223. Smarandache Miron Alexandru ND DA
224. Stan Ioan PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Stănișoară Mihai PNL DA
229. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
230. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
231. Stragea Sorin Constantin PSD DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Surdu Raluca PNL DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șcheau Ion - DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șoptică Costel PNL DA
238. Șova Lucian PSD DA
239. Ștefan Viorel PSD DA
240. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
243. Tararache Mihai - DA
244. Tămâian Ioan PNL DA
245. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
246. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
247. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
248. Teju Sorin PNL DA
249. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
250. Tiuch Cătălin PSD DA
251. Tîlvăr Angel PSD DA
252. Toader Mircea-Nicu PDL DA
253. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
254. Tomac Eugen PDL DA
255. Traicu Rodin PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tudose Mihai PSD DA
258. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
259. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
260. Ursărescu Dorinel PNL DA
261. Vasilescu Nicolae PSD DA
262. Vlase Petru Gabriel PSD DA
263. Vlădoiu Aurel PSD DA
264. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
265. Vreme Valerian - DA
266. Vulpescu Ioan PSD DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Zaharcu Neviser PSD DA
269. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
270. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
272. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 septembrie 2018, 22:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro