Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2013 > 17:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2013, ora 17:06

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 685/2011 privind modificarea și completarea articolului 30 din Legea nr.255 din 14 decembrie 2010 privind exproprierea pentru cauză de utilitate publică, necesară realizării unor obiective de interes național, județean și local
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:265 111 66 27 18 12 14 10 7
- voturi pentru (DA):234 111 65 - 17 12 14 10 5
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:29 - - 27 1 - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL Abținere
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PDL Abținere
27. Bónis István UDMR DA
28. Bordeianu Dan PNL DA
29. Bucur Constantin-Alin - DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Calotă Florică Ică PNL DA
35. Canacheu Costică PDL Abținere
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
39. Cernea Remus-Florinel - Abținere
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana ND DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Coman Gheorghe ALDE DA
52. Comșa Cornel-George ND DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
54. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Culețu Dănuț PDL Abținere
61. Cupă Ion PNL DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dalca Ștefan-Petru ND DA
65. Dascălu Constantin PDL Abținere
66. Deaconu Mihai ND DA
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Dima Toader PSD DA
69. Diniță Ion ALDE DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Doboș Anton PNL DA
72. Dobre Mircea-Titus PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrinescu Traian PNL DA
75. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
76. Dolineaschi Andrei PSD DA
77. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
78. Dragomir Gheorghe PNL DA
79. Dragomir Viorel Marian PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
83. Dumbrăvanu Paul PNL DA
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fejér László-Ődőn UDMR DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu ND Abținere
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin PNL DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic PNL DA
100. Gheorghe Florin PDL Abținere
101. Gheorghe Tinel PDL Abținere
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
104. Ghiveciu Marian PSD DA
105. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria ND DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Grosaru Mircea Minoritati DA
110. Gudu Vasile PDL Abținere
111. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gurzău Adrian PDL Abținere
114. Gust Băloșin Florentin PSD DA
115. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
116. Harbuz Liviu PSD DA
117. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
118. Hellvig Eduard Raul PNL DA
119. Holban Titi PNL DA
120. Horga Vasile PNL DA
121. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
122. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iane Daniel PNL DA
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu George PDL Abținere
129. Iriza Scarlat PSD DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Kerekes Károly UDMR DA
132. Kereskényi Gábor UDMR DA
133. Khraibani Camelia PSD DA
134. Longher Ghervazen Minoritati DA
135. Manda Iulian Claudiu PSD DA
136. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
137. Manolache Marius PSD DA
138. Manolescu Oana Minoritati DA
139. Marcoci Vlad PSD DA
140. Marcu Viorica PNL DA
141. Marin Gheorghe PSD DA
142. Marocico Ion Minoritati DA
143. Martin Eduard-Stelian PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Máté András-Levente UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Melinte Ion ND DA
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Mincă Liliana ND DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mitrea Miron Tudor PSD DA
155. Mîrza Gavril PSD DA
156. Mocioi Niculina ND DA
157. Moisii Constantin ND DA
158. Moldovan Iosif UDMR DA
159. Molnar Zsolt UDMR DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Movilă Petru PDL Abținere
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Murgu Neagu ND DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Nazare Alexandru PDL Abținere
167. Negruț Clement PDL Abținere
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Alexandri PNL DA
173. Nicolae Florian PSD DA
174. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
175. Nicolicea Eugen PSD DA
176. Niculae Aurel PNL DA
177. Niculescu Dumitru ND DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara ND DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Ochi Ion PSD DA
183. Oltean Ioan PDL Abținere
184. Oros Nechita-Adrian PNL NU
185. Palașcă Viorel PNL DA
186. Palăr Ionel PNL DA
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
189. Pârgaru Ion PNL DA
190. Peia Ninel PSD DA
191. Petrea Dorin Silviu PSD DA
192. Petrescu Petre PSD DA
193. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
194. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Popa Octavian-Marius PNL DA
197. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
198. Potor Călin PNL DA
199. Pușcaș Iacob - DA
200. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
201. Răducanu Ion PSD DA
202. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
203. Rădulescu Constantin PSD DA
204. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
205. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
206. Roman Gheorghe PSD DA
207. Roman Ioan Sorin PSD DA
208. Roșca Lucreția PSD DA
209. Rotaru Răzvan ALDE DA
210. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
211. Săpunaru Nini PNL DA
212. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
213. Secară Florin Mihail PDL Abținere
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Simedru Dan Coriolan PNL DA
216. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
217. Smarandache Miron Alexandru ND DA
218. Stan Ioan PSD DA
219. Stancu Ionel Minoritati DA
220. Stativă Irinel Ioan PSD DA
221. Stănescu Alexandru PSD DA
222. Stănișoară Mihai PNL DA
223. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
224. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
225. Stragea Sorin Constantin PSD DA
226. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
227. Surdu Raluca PNL DA
228. Szabó Ödön UDMR DA
229. Șcheau Ion - DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șoptică Costel PNL DA
232. Șova Lucian PSD DA
233. Ștefan Viorel PSD DA
234. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
235. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
236. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
237. Tararache Mihai - -
238. Tămâian Ioan PNL DA
239. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
240. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
241. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
242. Teju Sorin PNL DA
243. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
244. Tiuch Cătălin PSD DA
245. Tîlvăr Angel PSD DA
246. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
247. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
248. Tomac Eugen PDL Abținere
249. Traicu Rodin PSD DA
250. Tudorache Daniel PSD DA
251. Tudose Mihai PSD DA
252. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
253. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
254. Ursărescu Dorinel PNL DA
255. Vlase Petru Gabriel PSD DA
256. Vlădoiu Aurel PSD DA
257. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
258. Vreme Valerian - DA
259. Vulpescu Ioan PSD DA
260. Weber Mihai PSD DA
261. Zaharcu Neviser PSD DA
262. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
263. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
264. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
265. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 12 noiembrie 2018, 19:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro