Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2013 > 17:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2013, ora 17:10

Subiect vot: Plx 659/10/12 A - vot final
PL 659/2010 pentru modificarea și completarea Legii 504/2002 a audiovizualului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:270 114 66 26 20 13 14 10 7
- voturi pentru (DA):269 113 66 26 20 13 14 10 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bucur Constantin-Alin - DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Canacheu Costică PDL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana ND DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Coman Gheorghe ALDE DA
54. Comșa Cornel-George ND DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
56. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Culețu Dănuț PDL DA
63. Cupă Ion PNL DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru ND DA
67. Dascălu Constantin PDL DA
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Diniță Ion ALDE DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fejér László-Ődőn UDMR DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu ND DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin PNL DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic PNL DA
102. Gheorghe Florin PDL DA
103. Gheorghe Tinel PDL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria ND DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Grosaru Mircea Minoritati DA
112. Gudu Vasile PDL DA
113. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gurzău Adrian PDL DA
116. Gust Băloșin Florentin PSD DA
117. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
120. Hellvig Eduard Raul PNL DA
121. Holban Titi PNL DA
122. Horga Vasile PNL DA
123. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu George PDL DA
132. Iriza Scarlat PSD DA
133. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Kerekes Károly UDMR DA
136. Kereskényi Gábor UDMR DA
137. Khraibani Camelia PSD DA
138. Longher Ghervazen Minoritati DA
139. Manda Iulian Claudiu PSD DA
140. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
141. Manolache Marius PSD DA
142. Manolescu Oana Minoritati DA
143. Marcoci Vlad PSD DA
144. Marcu Viorica PNL DA
145. Marin Gheorghe PSD DA
146. Marocico Ion Minoritati DA
147. Martin Eduard-Stelian PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Máté András-Levente UDMR DA
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
151. Melinte Ion ND DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD Abținere
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mincă Liliana ND DA
156. Mircovici Niculae Minoritati DA
157. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
158. Mitrea Miron Tudor PSD DA
159. Mîrza Gavril PSD DA
160. Mocioi Niculina ND DA
161. Moisii Constantin ND DA
162. Moldovan Iosif UDMR DA
163. Molnar Zsolt UDMR DA
164. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
165. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
166. Movilă Petru PDL DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Murgu Neagu ND DA
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Nazare Alexandru PDL DA
171. Neacșu Marian PSD DA
172. Negruț Clement PDL DA
173. Negruț Cornelia ALDE DA
174. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
175. Nichita Cristina PSD DA
176. Nicoară Romeo Florin PNL DA
177. Nicolae Alexandri PNL DA
178. Nicolae Florian PSD DA
179. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
180. Nicolicea Eugen PSD DA
181. Niculae Aurel PNL DA
182. Niculescu Dumitru ND DA
183. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
184. Nistor Laurențiu PSD DA
185. Nistor Marioara ND DA
186. Niță Emil PSD DA
187. Nosa Iuliu PSD DA
188. Ochi Ion PSD DA
189. Oltean Ioan PDL DA
190. Oros Nechita-Adrian PNL DA
191. Palașcă Viorel PNL DA
192. Palăr Ionel PNL DA
193. Pambuccian Varujan Minoritati DA
194. Paul Maria-Andreea PDL DA
195. Pârgaru Ion PNL DA
196. Peia Ninel PSD DA
197. Petrea Dorin Silviu PSD DA
198. Petrescu Petre PSD DA
199. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
200. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
203. Potor Călin PNL DA
204. Pușcaș Iacob - DA
205. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
206. Răducanu Ion PSD DA
207. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
208. Rădulescu Constantin PSD DA
209. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
210. Roman Cristian-Constantin PDL DA
211. Roman Gheorghe PSD DA
212. Roman Ioan Sorin PSD DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Roșca Mircea PNL DA
215. Rotaru Răzvan ALDE DA
216. Sava Andrei-Valentin PSD DA
217. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
218. Săpunaru Nini PNL DA
219. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
220. Secară Florin Mihail PDL DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Simedru Dan Coriolan PNL DA
223. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
224. Smarandache Miron Alexandru ND DA
225. Stan Ioan PSD DA
226. Stancu Ionel Minoritati DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Stănișoară Mihai PNL DA
230. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
231. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
232. Stragea Sorin Constantin PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Surdu Raluca PNL DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șcheau Ion - DA
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șoptică Costel PNL DA
239. Șova Lucian PSD DA
240. Ștefan Viorel PSD DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tararache Mihai - DA
243. Tămâian Ioan PNL DA
244. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
245. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
246. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
247. Teju Sorin PNL DA
248. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
249. Tiuch Cătălin PSD DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Toader Mircea-Nicu PDL DA
252. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
253. Traicu Rodin PSD DA
254. Tudorache Daniel PSD DA
255. Tudose Mihai PSD DA
256. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
257. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
258. Ursărescu Dorinel PNL DA
259. Vasilescu Nicolae PSD DA
260. Vlase Petru Gabriel PSD DA
261. Vlădoiu Aurel PSD DA
262. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
263. Vreme Valerian - DA
264. Vulpescu Ioan PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zaharcu Neviser PSD DA
267. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
268. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
269. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
270. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 12 noiembrie 2018, 23:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro