Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2013 > 17:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2013, ora 17:12

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 62/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.82/2012 pentru modificarea și completarea unor acte normative privind evidența persoanelor, actele de identitate ale cetățenilor români, precum și actele de rezidență ale cetățenilor statelor membre ale Uniunii Europene și Spațiului Economic European rezidenți în România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:270 115 65 26 20 13 14 10 7
- voturi pentru (DA):233 112 65 26 1 - 14 9 6
- voturi împotrivă (NU):33 - - - 19 13 - 1 -
- abțineri:2 1 - - - - - - 1
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Antal István UDMR NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
29. Bónis István UDMR NU
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bucur Constantin-Alin - DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calotă Florică Ică PNL DA
36. Canacheu Costică PDL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
40. Cernea Remus-Florinel - Abținere
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana ND NU
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Coman Gheorghe ALDE DA
53. Comșa Cornel-George ND NU
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
55. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
61. Culețu Dănuț PDL DA
62. Cupă Ion PNL DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru ND NU
66. Dascălu Constantin PDL DA
67. Deaconu Mihai ND NU
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Dima Toader PSD DA
70. Diniță Ion ALDE DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
77. Dolineaschi Andrei PSD DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Viorel Marian PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
84. Dumbrăvanu Paul PNL DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
87. Emacu Gheorghe PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR NU
90. Fejér László-Ődőn UDMR NU
91. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
92. Florea Damian ALDE DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Fonta Nuțu ND DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin PNL DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic PNL DA
101. Gheorghe Florin PDL DA
102. Gheorghe Tinel PDL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
105. Ghiveciu Marian PSD DA
106. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grecea Maria ND NU
109. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
110. Grosaru Mircea Minoritati DA
111. Gudu Vasile PDL DA
112. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
113. Guran Virgil PNL DA
114. Gurzău Adrian PDL DA
115. Gust Băloșin Florentin PSD DA
116. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
117. Harbuz Liviu PSD DA
118. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
119. Hellvig Eduard Raul PNL DA
120. Holban Titi PNL DA
121. Horga Vasile PNL DA
122. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
123. Iacoban Sorin-Avram PSD Abținere
124. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
125. Iancu Iulian PSD -
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu George PDL DA
131. Iriza Scarlat PSD DA
132. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Kerekes Károly UDMR NU
135. Kereskényi Gábor UDMR NU
136. Khraibani Camelia PSD DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Manda Iulian Claudiu PSD DA
139. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
140. Manolache Marius PSD DA
141. Manolescu Oana Minoritati DA
142. Marcoci Vlad PSD DA
143. Marcu Viorica PNL DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Marocico Ion Minoritati DA
146. Martin Eduard-Stelian PSD DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
148. Máté András-Levente UDMR NU
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Melinte Ion ND NU
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Mincă Liliana ND NU
155. Mircovici Niculae Minoritati DA
156. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
157. Mitrea Miron Tudor PSD DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocioi Niculina ND NU
160. Moisii Constantin ND NU
161. Moldovan Iosif UDMR NU
162. Molnar Zsolt UDMR NU
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
165. Movilă Petru PDL DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Murgu Neagu ND NU
168. Nassar Rodica PSD -
169. Nazare Alexandru PDL DA
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Negruț Clement PDL DA
172. Negruț Cornelia ALDE DA
173. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
174. Nichita Cristina PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolae Alexandri PNL DA
177. Nicolae Florian PSD DA
178. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
179. Nicolicea Eugen PSD DA
180. Niculae Aurel PNL DA
181. Niculescu Dumitru ND NU
182. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
183. Nistor Laurențiu PSD DA
184. Nistor Marioara ND NU
185. Niță Emil PSD DA
186. Nosa Iuliu PSD DA
187. Ochi Ion PSD DA
188. Oltean Ioan PDL DA
189. Oros Nechita-Adrian PNL DA
190. Palașcă Viorel PNL DA
191. Palăr Ionel PNL DA
192. Pambuccian Varujan Minoritati DA
193. Paul Maria-Andreea PDL DA
194. Pârgaru Ion PNL DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrea Dorin Silviu PSD DA
197. Petrescu Petre PSD DA
198. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
199. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
200. Pop Georgian PSD DA
201. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
202. Potor Călin PNL DA
203. Pușcaș Iacob - DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
205. Răducanu Ion PSD DA
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Constantin PSD DA
208. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
209. Roman Cristian-Constantin PDL DA
210. Roman Gheorghe PSD DA
211. Roman Ioan Sorin PSD DA
212. Roșca Lucreția PSD DA
213. Roșca Mircea PNL DA
214. Rotaru Răzvan ALDE DA
215. Sava Andrei-Valentin PSD DA
216. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
217. Săpunaru Nini PNL DA
218. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
219. Secară Florin Mihail PDL DA
220. Seres Dénes UDMR NU
221. Simedru Dan Coriolan PNL DA
222. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
223. Smarandache Miron Alexandru ND NU
224. Stan Ioan PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Stănișoară Mihai PNL DA
229. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
230. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
231. Stragea Sorin Constantin PSD DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Surdu Raluca PNL DA
234. Szabó Ödön UDMR NU
235. Șcheau Ion - DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șoptică Costel PNL DA
238. Șova Lucian PSD DA
239. Ștefan Viorel PSD DA
240. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tararache Mihai - DA
243. Tămâian Ioan PNL DA
244. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
245. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
246. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
247. Teju Sorin PNL DA
248. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
249. Tiuch Cătălin PSD DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Toader Mircea-Nicu PDL DA
252. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
253. Traicu Rodin PSD DA
254. Tudorache Daniel PSD DA
255. Tudose Mihai PSD DA
256. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
257. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
258. Ursărescu Dorinel PNL DA
259. Vasilescu Nicolae PSD DA
260. Vlase Petru Gabriel PSD DA
261. Vlădoiu Aurel PSD DA
262. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
263. Vreme Valerian - DA
264. Vulpescu Ioan PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zaharcu Neviser PSD DA
267. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
268. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
269. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
270. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 noiembrie 2018, 1:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro