Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2013 > 16:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2013, ora 16:48

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 37/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.90/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.192/2006 privind medierea și organizarea profesiei de mediator, precum și pentru modificarea art.II din Legea nr.115/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.192/2006 privind medierea și organizarea profesiei de mediator
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:257 113 63 27 18 11 13 6 6
- voturi pentru (DA):223 110 58 27 3 - 13 6 6
- voturi împotrivă (NU):29 1 4 - 14 10 - - -
- abțineri:5 2 1 - 1 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
29. Bónis István UDMR NU
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calotă Florică Ică PNL DA
36. Canacheu Costică PDL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana ND NU
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Comșa Cornel-George ND NU
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
54. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
55. Cristea Aurelia PSD DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
58. Culețu Dănuț PDL DA
59. Cupă Ion PNL DA
60. Cupșa Ioan PNL NU
61. Daea Petre PSD DA
62. Dalca Ștefan-Petru ND NU
63. Dascălu Constantin PDL DA
64. Deaconu Mihai ND NU
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Diniță Ion ALDE DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobrinescu Traian PNL DA
71. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
72. Dolineaschi Andrei PSD DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragomir Gheorghe PNL DA
75. Dragomir Viorel Marian PSD DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD Abținere
77. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
78. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
79. Dumbrăvanu Paul PNL DA
80. Dumitru Georgică ALDE DA
81. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
82. Emacu Gheorghe PSD DA
83. Eparu Ion PSD DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR NU
85. Fejér László-Ődőn UDMR NU
86. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
87. Florea Daniel PSD DA
88. Fonta Nuțu ND DA
89. Frăticiu Gheorghe PSD DA
90. Galan Constantin PNL DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Gerea Andrei Dominic PNL DA
95. Gheorghe Florin PDL DA
96. Gheorghe Tinel PDL DA
97. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
98. Ghiveciu Marian PSD DA
99. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
100. Grama Horia PSD DA
101. Grecea Maria ND Abținere
102. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
103. Grosaru Mircea Minoritati DA
104. Gudu Vasile PDL DA
105. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
106. Guran Virgil PNL DA
107. Gurzău Adrian PDL DA
108. Gust Băloșin Florentin PSD DA
109. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
110. Harbuz Liviu PSD DA
111. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
112. Hellvig Eduard Raul PNL DA
113. Holban Titi PNL DA
114. Horga Vasile PNL DA
115. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
116. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iane Daniel PNL DA
119. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu George PDL DA
123. Iriza Scarlat PSD DA
124. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Kereskényi Gábor UDMR NU
127. Khraibani Camelia PSD DA
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Manda Iulian Claudiu PSD DA
130. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
131. Manolache Marius PSD DA
132. Manolescu Oana Minoritati DA
133. Marcoci Vlad PSD DA
134. Marocico Ion Minoritati DA
135. Martin Eduard-Stelian PSD DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
137. Máté András-Levente UDMR NU
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
139. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
140. Melinte Ion ND NU
141. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
142. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
144. Mincă Liliana ND NU
145. Mircovici Niculae Minoritati DA
146. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
147. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
148. Mîrza Gavril PSD DA
149. Mocioalcă Ion PSD DA
150. Mocioi Niculina ND NU
151. Moldovan Iosif UDMR NU
152. Molnar Zsolt UDMR NU
153. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
154. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
155. Movilă Petru PDL DA
156. Munteanu Ioan PSD NU
157. Murgu Neagu ND DA
158. Nassar Rodica PSD DA
159. Nazare Alexandru PDL DA
160. Neacșu Marian PSD DA
161. Negruț Clement PDL DA
162. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
163. Nichita Cristina PSD DA
164. Nicoară Romeo Florin PNL DA
165. Nicolae Alexandri PNL DA
166. Nicolae Florian PSD DA
167. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
168. Niculae Aurel PNL DA
169. Niculescu Dumitru ND NU
170. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
171. Nistor Laurențiu PSD DA
172. Nistor Marioara ND NU
173. Niță Emil PSD DA
174. Nosa Iuliu PSD DA
175. Ochi Ion PSD DA
176. Oltean Ioan PDL DA
177. Oros Nechita-Adrian PNL DA
178. Palașcă Viorel PNL DA
179. Palăr Ionel PNL DA
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Paul Maria-Andreea PDL DA
182. Pârgaru Ion PNL DA
183. Peia Ninel PSD DA
184. Petrea Dorin Silviu PSD DA
185. Petrescu Petre PSD DA
186. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
187. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
188. Pop Georgian PSD DA
189. Popa Octavian-Marius PNL DA
190. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
191. Potor Călin PNL DA
192. Pușcaș Iacob - DA
193. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
194. Răducanu Ion PSD DA
195. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
196. Rădulescu Constantin PSD DA
197. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
198. Roman Cristian-Constantin PDL DA
199. Roman Gheorghe PSD DA
200. Roman Ioan Sorin PSD DA
201. Roșca Mircea PNL DA
202. Sava Andrei-Valentin PSD DA
203. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
204. Săpunaru Nini PNL DA
205. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
206. Secară Florin Mihail PDL DA
207. Seres Dénes UDMR NU
208. Simedru Dan Coriolan PNL DA
209. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
210. Smarandache Miron Alexandru ND NU
211. Stan Ioan PSD DA
212. Stancu Ionel Minoritati DA
213. Stativă Irinel Ioan PSD DA
214. Stănescu Alexandru PSD DA
215. Stănișoară Mihai PNL DA
216. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
217. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Surdu Raluca PNL DA
220. Szabó Ödön UDMR NU
221. Șcheau Ion - DA
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șova Lucian PSD DA
224. Ștefan Viorel PSD DA
225. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
226. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
227. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
228. Tararache Mihai - DA
229. Tămâian Ioan PNL DA
230. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
231. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
232. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
233. Teju Sorin PNL DA
234. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
235. Tiuch Cătălin PSD DA
236. Tîlvăr Angel PSD DA
237. Toader Mircea-Nicu PDL DA
238. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
239. Tomac Eugen PDL DA
240. Traicu Rodin PSD DA
241. Tudorache Daniel PSD DA
242. Tudose Mihai PSD DA
243. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
244. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
245. Ursărescu Dorinel PNL DA
246. Vasilescu Nicolae PSD DA
247. Vlase Petru Gabriel PSD DA
248. Vlădoiu Aurel PSD DA
249. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
250. Vreme Valerian - DA
251. Vulpescu Ioan PSD DA
252. Weber Mihai PSD DA
253. Zaharcu Neviser PSD DA
254. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
255. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
257. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 noiembrie 2018, 16:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro