Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.07.2013 > 16:13 Versiunea pentru printare
Luni, 1 iulie 2013, ora 16:13

Subiect vot: Ordinea de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:214 98 54 17 12 11 8 10 4
- voturi pentru (DA):211 97 53 17 12 11 7 10 4
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PDL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Birchall Ana PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PDL DA
19. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Bordeianu Dan PNL DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
24. Buican Cristian PNL DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Calotă Florică Ică PNL DA
27. Canacheu Costică PDL DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
30. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
31. Cernea Remus-Florinel - DA
32. Chebac Eugen ND DA
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
35. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
36. Ciobanu Gheorghe PSD DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
40. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
41. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
42. Ciurariu Florin PNL DA
43. Cocei Erland PNL DA
44. Codîrlă Liviu ND DA
45. Coman Gheorghe ALDE DA
46. Costin Gheorghe PNL DA
47. Covaci Dorel PSD DA
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Cristea Aurelia PSD DA
51. Cristea Victor PSD DA
52. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
53. Culețu Dănuț PDL DA
54. Cupă Ion PNL DA
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Daea Petre PSD DA
57. Dalca Ștefan-Petru ND DA
58. Delureanu Virgil PSD DA
59. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
60. Diniță Ion ALDE DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobre Mircea-Titus PSD DA
63. Dobrinescu Traian PNL DA
64. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
65. Dolineaschi Andrei PSD DA
66. Dragomir Viorel Marian PSD DA
67. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
70. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
71. Emacu Gheorghe PSD DA
72. Enache Marian PSD DA
73. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
74. Eparu Ion PSD DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Fejér László-Ődőn UDMR DA
77. Firczak Gheorghe Minoritati -
78. Florea Daniel PSD DA
79. Fonta Nuțu ND DA
80. Galan Constantin PNL DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic PNL DA
85. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
86. Grama Horia PSD DA
87. Grapini Maria ALDE DA
88. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
89. Grosaru Mircea Minoritati DA
90. Gudu Vasile PDL DA
91. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
92. Guran Virgil PNL DA
93. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
94. Hellvig Eduard Raul PNL DA
95. Horga Vasile PNL DA
96. Hulea Ioan ND DA
97. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
98. Iane Daniel PNL DA
99. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ionescu Aurelian ALDE DA
102. Ionescu George PDL DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
105. Iriza Scarlat PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Kereskényi Gábor UDMR DA
108. Khraibani Camelia PSD DA
109. Korodi Attila UDMR DA
110. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
111. Manolache Marius PSD DA
112. Marcoci Vlad PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
116. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
118. Mincă Liliana ND DA
119. Mircovici Niculae Minoritati DA
120. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
121. Mîrza Gavril PSD DA
122. Mocanu Adrian PSD DA
123. Mocanu Vasile PSD DA
124. Mocioi Niculina ND DA
125. Moisii Constantin ND DA
126. Moldovan Ioan ALDE DA
127. Moldovan Iosif UDMR DA
128. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
129. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
130. Neacșu Marian PSD DA
131. Necula Cosmin PSD DA
132. Negruț Clement PDL DA
133. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
134. Nichita Cristina PSD DA
135. Nicolae Florian PSD DA
136. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
137. Nicolicea Eugen PSD DA
138. Niculae Aurel PNL DA
139. Nistor Laurențiu PSD DA
140. Niță Emil PSD DA
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Ochi Ion PSD DA
143. Palașcă Viorel PNL DA
144. Palăr Ionel PNL DA
145. Pambuccian Varujan Minoritati DA
146. Pană Adriana-Doina PSD DA
147. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
148. Peia Ninel PSD DA
149. Petrache Adrian-Alin PSD DA
150. Petrea Dorin Silviu PSD DA
151. Petric Octavian PSD DA
152. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
153. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
154. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
155. Pop Georgian PSD DA
156. Popeangă Vasile PSD DA
157. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
158. Pușcaș Iacob - DA
159. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
160. Răducanu Ion PSD DA
161. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
162. Rădulescu Constantin PSD DA
163. Rățoi Neculai PSD DA
164. Rizea Cristian PSD DA
165. Roman Gheorghe PSD DA
166. Roman Ioan Sorin PSD DA
167. Roman Victor PSD DA
168. Sava Andrei-Valentin PSD DA
169. Săpunaru Nini PNL DA
170. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
171. Scarlat George PNL DA
172. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Simedru Dan Coriolan PNL DA
175. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
176. Smarandache Miron Alexandru ND DA
177. Stan Ioan PSD DA
178. Stanciu Zisu PSD DA
179. Stancu Ionel Minoritati DA
180. Stănescu Alexandru PSD DA
181. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
182. Stragea Sorin Constantin PSD DA
183. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
184. Surdu Raluca PNL DA
185. Szabó Ödön UDMR DA
186. Șimon Gheorghe PSD DA
187. Șoptică Costel PNL DA
188. Șova Lucian PSD DA
189. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
190. Tămâian Ioan PNL DA
191. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
192. Teju Sorin PNL DA
193. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
194. Toader Mircea-Nicu PDL DA
195. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
196. Tudorache Daniel PSD DA
197. Tudorie Violeta PSD DA
198. Tudose Mihai PSD DA
199. Turcan Raluca PDL DA
200. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
201. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
202. Udrea Elena Gabriela PDL DA
203. Udriște Gheorghe PDL DA
204. Ursărescu Dorinel PNL DA
205. Vainer Aurel Minoritati DA
206. Vlase Petru Gabriel PSD DA
207. Vlădoiu Aurel PSD DA
208. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
209. Vulpescu Ioan PSD -
210. Weber Mihai PSD DA
211. Zaharcu Neviser PSD DA
212. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
213. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
214. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 noiembrie 2018, 3:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro