Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.07.2013 > 16:27 Versiunea pentru printare
Luni, 1 iulie 2013, ora 16:27

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: ama 559 în forma propusă de comisie
PL 131/2013 pentru punerea în aplicare a Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală și pentru modificarea și completarea unor acte normative care cuprind dispoziții procesuale penale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:253 113 58 22 19 13 10 11 7
- voturi pentru (DA):201 112 45 18 1 - 9 11 5
- voturi împotrivă (NU):29 1 9 2 17 - - - -
- abțineri:20 - 2 2 1 13 1 - 1
- nu au votat:3 - 2 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL NU
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Anton Marin PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Blănariu Valentin ND NU
21. Bleotu Vasile PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
25. Bónis István UDMR Abținere
26. Bordeianu Dan PNL DA
27. Bucur Constantin-Alin - DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
30. Buican Cristian PNL DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Calotă Florică Ică PNL DA
33. Canacheu Costică PDL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
37. Cernea Remus-Florinel - DA
38. Chebac Eugen ND NU
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana ND NU
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu ND NU
53. Coman Gheorghe ALDE DA
54. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
61. Culețu Dănuț PDL NU
62. Cupă Ion PNL DA
63. Cupșa Ioan PNL NU
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru ND NU
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
68. Diniță Ion ALDE DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Dolineaschi Andrei PSD DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
75. Dragomir Gheorghe PNL DA
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
81. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
82. Emacu Gheorghe PSD DA
83. Enache Marian PSD DA
84. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
85. Eparu Ion PSD DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
87. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
88. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
89. Firczak Gheorghe Minoritati DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Fonta Nuțu ND Abținere
93. Galan Constantin PNL NU
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic PNL DA
98. Ghiveciu Marian PSD DA
99. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
100. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
101. Grama Horia PSD DA
102. Grapini Maria ALDE DA
103. Grecea Maria ND NU
104. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
105. Grosaru Mircea Minoritati DA
106. Gudu Vasile PDL DA
107. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
108. Guran Virgil PNL DA
109. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
110. Hellvig Eduard Raul PNL DA
111. Horga Vasile PNL DA
112. Hulea Ioan ND NU
113. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
114. Iane Daniel PNL DA
115. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ionescu Aurelian ALDE DA
119. Ionescu George PDL DA
120. Iordache Florin PSD DA
121. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
122. Iriza Scarlat PSD DA
123. Ispir Raluca-Cristina PNL -
124. Itu Cornel PSD DA
125. Kelemen Hunor UDMR Abținere
126. Kerekes Károly UDMR Abținere
127. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
128. Khraibani Camelia PSD DA
129. Korodi Attila UDMR Abținere
130. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
131. Lupu Mihai PNL DA
132. Manolache Marius PSD DA
133. Marcoci Vlad PSD DA
134. Marin Gheorghe PSD DA
135. Martin Eduard-Stelian PSD DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
137. Máté András-Levente UDMR Abținere
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Mihai Aurelian - -
141. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mincă Liliana ND NU
144. Mircovici Niculae Minoritati DA
145. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
146. Mîrza Gavril PSD DA
147. Mocanu Adrian PSD DA
148. Mocanu Vasile PSD DA
149. Mocioi Niculina ND NU
150. Moisii Constantin ND NU
151. Moldovan Ioan ALDE DA
152. Moldovan Iosif UDMR Abținere
153. Motreanu Dan-Ștefan PNL -
154. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
155. Munteanu Ioan PSD DA
156. Murgu Neagu ND NU
157. Nazare Alexandru PDL DA
158. Neacșu Marian PSD DA
159. Necula Cosmin PSD DA
160. Negruț Clement PDL DA
161. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
162. Nichita Cristina PSD DA
163. Nicolae Florian PSD DA
164. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Niculae Aurel PNL DA
167. Nistor Laurențiu PSD DA
168. Nistor Marioara ND DA
169. Niță Emil PSD DA
170. Nosa Iuliu PSD DA
171. Ochi Ion PSD DA
172. Oltean Ioan PDL DA
173. Palașcă Viorel PNL DA
174. Palăr Ionel PNL DA
175. Pambuccian Varujan Minoritati DA
176. Pană Adriana-Doina PSD DA
177. Pârgaru Ion PNL DA
178. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
179. Peia Ninel PSD DA
180. Petrache Adrian-Alin PSD DA
181. Petrea Dorin Silviu PSD DA
182. Petric Octavian PSD DA
183. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
184. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
185. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
186. Pop Georgian PSD DA
187. Popa Octavian-Marius PNL DA
188. Popeangă Vasile PSD DA
189. Popescu Dan-Cristian PDL DA
190. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
191. Pușcaș Iacob - DA
192. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
193. Răducanu Ion PSD DA
194. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
195. Rădulescu Constantin PSD DA
196. Rădulescu Romeo PDL DA
197. Rățoi Neculai PSD DA
198. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
199. Rizea Cristian PSD DA
200. Roman Gheorghe PSD DA
201. Roman Ioan Sorin PSD DA
202. Roman Victor PSD DA
203. Sava Andrei-Valentin PSD DA
204. Săpunaru Nini PNL DA
205. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
206. Scarlat George PNL DA
207. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
208. Seres Dénes UDMR Abținere
209. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
210. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
211. Smarandache Miron Alexandru ND NU
212. Stanciu Zisu PSD DA
213. Stancu Ionel Minoritati DA
214. Stativă Irinel Ioan PSD DA
215. Stănescu Alexandru PSD DA
216. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
217. Stragea Sorin Constantin PSD DA
218. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Szabó Ödön UDMR Abținere
221. Șcheau Ion - Abținere
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șoptică Costel PNL DA
224. Șova Lucian PSD DA
225. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
226. Tămâian Ioan PNL DA
227. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
228. Teju Sorin PNL DA
229. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
230. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
231. Toader Mircea-Nicu PDL DA
232. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
233. Tudorache Daniel PSD DA
234. Tudorie Violeta PSD DA
235. Tudose Mihai PSD DA
236. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
237. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
238. Udrea Elena Gabriela PDL DA
239. Udriște Gheorghe PDL DA
240. Uricec Eugen Constantin PSD DA
241. Ursărescu Dorinel PNL DA
242. Vainer Aurel Minoritati DA
243. Vladu Iulian PDL Abținere
244. Vlase Petru Gabriel PSD DA
245. Vlădoiu Aurel PSD DA
246. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
247. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
248. Vulpescu Ioan PSD DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Zaharcu Neviser PSD DA
251. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
252. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
253. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 noiembrie 2018, 5:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro