Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.07.2013 > 16:45 Versiunea pentru printare
Luni, 1 iulie 2013, ora 16:45

Subiect vot: PL 131/2013 amr.40
PL 131/2013 pentru punerea în aplicare a Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală și pentru modificarea și completarea unor acte normative care cuprind dispoziții procesuale penale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:248 110 57 24 17 14 10 9 7
- voturi pentru (DA):72 2 7 24 17 14 7 - 1
- voturi împotrivă (NU):170 108 45 - - - 2 9 6
- abțineri:6 - 5 - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PNL NU
9. Arsene Ionel PSD NU
10. Avram Marian PSD NU
11. Axente Ioan PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PDL DA
14. Baltă Mihai PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Birchall Ana PSD NU
17. Blănariu Valentin ND DA
18. Bleotu Vasile PSD NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
20. Bode Lucian Nicolae PDL DA
21. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Borbély László UDMR DA
24. Bordeianu Dan PNL Abținere
25. Buican Cristian PNL NU
26. Calimente Mihăiță PNL NU
27. Calotă Florică Ică PNL NU
28. Canacheu Costică PDL DA
29. Călin Ion PSD NU
30. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
31. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
32. Cernea Remus-Florinel - DA
33. Cherecheș Florica PNL NU
34. Chiriță Dumitru PSD NU
35. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
36. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
37. Ciobanu Gheorghe PSD NU
38. Ciobanu Liliana ND DA
39. Ciocan Dan PSD NU
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
42. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
43. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
44. Ciurariu Florin PNL NU
45. Cocei Erland PNL NU
46. Codîrlă Liviu ND DA
47. Coman Gheorghe ALDE NU
48. Cosma Vlad-Alexandru PSD NU
49. Costin Gheorghe PNL DA
50. Covaci Dorel PSD NU
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
52. Crăciunescu Grigore PNL NU
53. Cristea Aurelia PSD NU
54. Cristea Victor PSD NU
55. Cristian Horia PNL NU
56. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
57. Culețu Dănuț PDL DA
58. Cupă Ion PNL NU
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Daea Petre PSD NU
61. Dalca Ștefan-Petru ND DA
62. Delureanu Virgil PSD NU
63. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
64. Diniță Ion ALDE NU
65. Dîrzu Ioan PSD NU
66. Dobre Mircea-Titus PSD NU
67. Dobrinescu Traian PNL DA
68. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
69. Dolineaschi Andrei PSD NU
70. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
71. Dragomir Gheorghe PNL NU
72. Dragomir Viorel Marian PSD NU
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
74. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
76. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
77. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
78. Emacu Gheorghe PSD NU
79. Enache Marian PSD NU
80. Enea Constantin-Cosmin PNL NU
81. Eparu Ion PSD NU
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Fejér László-Ődőn UDMR DA
84. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
85. Firczak Gheorghe Minoritati DA
86. Florea Damian ALDE NU
87. Florea Daniel PSD NU
88. Fonta Nuțu ND DA
89. Galan Constantin PNL NU
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
92. Găină Mihăiță PSD NU
93. Gerea Andrei Dominic PNL NU
94. Ghiveciu Marian PSD NU
95. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
96. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
97. Grama Horia PSD NU
98. Grecea Maria ND DA
99. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
100. Grosaru Mircea Minoritati NU
101. Gudu Vasile PDL DA
102. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
103. Guran Virgil PNL Abținere
104. Gust Băloșin Florentin PSD NU
105. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
106. Hellvig Eduard Raul PNL NU
107. Horga Vasile PNL NU
108. Hrebenciuc Viorel PSD NU
109. Hulea Ioan ND DA
110. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
111. Iane Daniel PNL NU
112. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
113. Ibram Iusein Minoritati NU
114. Intotero Natalia-Elena PSD NU
115. Ionescu Aurelian ALDE NU
116. Ionescu George PDL DA
117. Iordache Florin PSD NU
118. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
119. Iriza Scarlat PSD NU
120. Itu Cornel PSD NU
121. Kelemen Hunor UDMR DA
122. Kerekes Károly UDMR DA
123. Kereskényi Gábor UDMR DA
124. Khraibani Camelia PSD NU
125. Korodi Attila UDMR DA
126. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
127. Lubanovici Mircea PDL DA
128. Lupu Mihai PNL DA
129. Manolache Marius PSD NU
130. Marian Ion Cristinel - NU
131. Marin Gheorghe PSD NU
132. Martin Eduard-Stelian PSD NU
133. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
134. Máté András-Levente UDMR DA
135. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
136. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
137. Mihai Aurelian - NU
138. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
140. Mincă Liliana ND DA
141. Mircovici Niculae Minoritati DA
142. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
143. Mîrza Gavril PSD NU
144. Mocanu Vasile PSD NU
145. Mocioi Niculina ND DA
146. Moldovan Ioan ALDE NU
147. Moldovan Iosif UDMR DA
148. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
149. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
150. Movilă Petru PDL DA
151. Murgu Neagu ND DA
152. Neacșu Marian PSD NU
153. Necula Cosmin PSD NU
154. Negruț Clement PDL DA
155. Nichita Cristina PSD NU
156. Nicolae Alexandri PNL NU
157. Nicolae Florian PSD NU
158. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
159. Nicolicea Eugen PSD NU
160. Niculae Aurel PNL NU
161. Nistor Laurențiu PSD NU
162. Nistor Marioara ND DA
163. Niță Emil PSD NU
164. Nosa Iuliu PSD NU
165. Ochi Ion PSD NU
166. Oltean Ioan PDL DA
167. Palașcă Viorel PNL NU
168. Palăr Ionel PNL NU
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Pană Adriana-Doina PSD NU
171. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
172. Peia Ninel PSD NU
173. Petrache Adrian-Alin PSD NU
174. Petrea Dorin Silviu PSD NU
175. Petric Octavian PSD NU
176. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
177. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
178. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
179. Pop Georgian PSD NU
180. Popa Octavian-Marius PNL NU
181. Popeangă Vasile PSD NU
182. Popescu Dan-Cristian PDL DA
183. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
184. Pușcaș Iacob - NU
185. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
186. Răducanu Ion PSD NU
187. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
188. Rădulescu Constantin PSD NU
189. Rădulescu Romeo PDL DA
190. Rățoi Neculai PSD NU
191. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
192. Rizea Cristian PSD NU
193. Roman Gheorghe PSD NU
194. Roman Ioan Sorin PSD NU
195. Roman Victor PSD NU
196. Roșca Mircea PNL NU
197. Sava Andrei-Valentin PSD NU
198. Săpunaru Nini PNL NU
199. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
200. Scarlat George PNL NU
201. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
204. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
205. Smarandache Miron Alexandru ND DA
206. Stan Ioan PSD NU
207. Stanciu Zisu PSD NU
208. Stancu Ionel Minoritati Abținere
209. Stativă Irinel Ioan PSD NU
210. Stănescu Alexandru PSD NU
211. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
212. Stragea Sorin Constantin PSD NU
213. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
214. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
215. Surdu Raluca PNL NU
216. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
217. Szabó Ödön UDMR DA
218. Șcheau Ion - NU
219. Șimon Gheorghe PSD NU
220. Șova Lucian PSD NU
221. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
222. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
223. Tămâian Ioan PNL NU
224. Tănase Răzvan-Ionuț - NU
225. Teju Sorin PNL NU
226. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
227. Tiuch Cătălin PSD NU
228. Toader Mircea-Nicu PDL DA
229. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
230. Tudorache Daniel PSD NU
231. Tudorie Violeta PSD NU
232. Tudose Mihai PSD NU
233. Turcan Raluca PDL DA
234. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
235. Udrea Elena Gabriela PDL DA
236. Udriște Gheorghe PDL DA
237. Vainer Aurel Minoritati DA
238. Vasilescu Nicolae PSD NU
239. Vladu Iulian PDL DA
240. Vlase Petru Gabriel PSD NU
241. Vlădoiu Aurel PSD NU
242. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
243. Vulpescu Ioan PSD NU
244. Weber Mihai PSD NU
245. Zaharcu Neviser PSD NU
246. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
247. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
248. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 4:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro