Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.07.2013 > 16:49 Versiunea pentru printare
Luni, 1 iulie 2013, ora 16:49

Subiect vot: PL 131/2013 ama.865
PL 131/2013 pentru punerea în aplicare a Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală și pentru modificarea și completarea unor acte normative care cuprind dispoziții procesuale penale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:244 105 57 22 17 14 12 11 6
- voturi pentru (DA):179 104 51 - - - 10 11 3
- voturi împotrivă (NU):56 - 2 22 17 14 - - 1
- abțineri:8 - 4 - - - 2 - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL NU
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Blănariu Valentin ND NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PDL NU
22. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
23. Bónis István UDMR NU
24. Borbély László UDMR NU
25. Bordeianu Dan PNL DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Calotă Florică Ică PNL DA
30. Canacheu Costică PDL NU
31. Călin Ion PSD DA
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
33. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
34. Cernea Remus-Florinel - Abținere
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chiriță Dumitru PSD DA
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
39. Ciobanu Gheorghe PSD DA
40. Ciobanu Liliana ND NU
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
46. Ciurariu Florin PNL DA
47. Cocei Erland PNL DA
48. Codîrlă Liviu ND NU
49. Coman Gheorghe ALDE DA
50. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
51. Costin Gheorghe PNL DA
52. Covaci Dorel PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cristea Aurelia PSD DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
59. Culețu Dănuț PDL NU
60. Cupă Ion PNL DA
61. Cupșa Ioan PNL Abținere
62. Dalca Ștefan-Petru ND NU
63. Delureanu Virgil PSD DA
64. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
65. Diniță Ion ALDE DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobrinescu Traian PNL DA
69. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
70. Dolineaschi Andrei PSD DA
71. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
72. Dragomir Gheorghe PNL DA
73. Dragomir Viorel Marian PSD DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dumitru Georgică ALDE DA
78. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
79. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
80. Emacu Gheorghe PSD DA
81. Enache Marian PSD -
82. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
83. Eparu Ion PSD DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR NU
85. Fejér László-Ődőn UDMR NU
86. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
87. Firczak Gheorghe Minoritati DA
88. Florea Damian ALDE DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Fonta Nuțu ND NU
91. Galan Constantin PNL DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Gerea Andrei Dominic PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
98. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
99. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
100. Grama Horia PSD DA
101. Grecea Maria ND NU
102. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
103. Grosaru Mircea Minoritati DA
104. Gudu Vasile PDL NU
105. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
106. Guran Virgil PNL DA
107. Gust Băloșin Florentin PSD DA
108. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
109. Hellvig Eduard Raul PNL DA
110. Horga Vasile PNL DA
111. Hrebenciuc Viorel PSD DA
112. Hulea Ioan ND NU
113. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
114. Iane Daniel PNL DA
115. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ionescu Aurelian ALDE DA
119. Ionescu George PDL NU
120. Iordache Florin PSD DA
121. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
122. Iriza Scarlat PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Kelemen Hunor UDMR NU
125. Kerekes Károly UDMR NU
126. Kereskényi Gábor UDMR NU
127. Khraibani Camelia PSD DA
128. Korodi Attila UDMR NU
129. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
130. Lubanovici Mircea PDL NU
131. Lupu Mihai PNL DA
132. Manolache Marius PSD DA
133. Marian Ion Cristinel - NU
134. Marin Gheorghe PSD DA
135. Marocico Ion Minoritati DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
137. Máté András-Levente UDMR NU
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
140. Mihai Aurelian - DA
141. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mincă Liliana ND NU
144. Mircovici Niculae Minoritati DA
145. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
146. Mîrza Gavril PSD DA
147. Mocanu Vasile PSD DA
148. Mocioi Niculina ND NU
149. Moldovan Ioan ALDE DA
150. Moldovan Iosif UDMR NU
151. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
152. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
153. Movilă Petru PDL NU
154. Murgu Neagu ND NU
155. Neacșu Marian PSD DA
156. Necula Cosmin PSD DA
157. Negruț Clement PDL NU
158. Nichita Cristina PSD DA
159. Nicolae Alexandri PNL DA
160. Nicolae Florian PSD DA
161. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
162. Nicolicea Eugen PSD DA
163. Niculae Aurel PNL DA
164. Nistor Laurențiu PSD DA
165. Nistor Marioara ND NU
166. Niță Emil PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Ochi Ion PSD DA
169. Oltean Ioan PDL NU
170. Palașcă Viorel PNL DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Pană Adriana-Doina PSD DA
173. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
174. Peia Ninel PSD DA
175. Petrache Adrian-Alin PSD DA
176. Petrea Dorin Silviu PSD DA
177. Petric Octavian PSD DA
178. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL NU
179. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
180. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
181. Pop Georgian PSD DA
182. Popa Octavian-Marius PNL DA
183. Popeangă Vasile PSD DA
184. Popescu Dan-Cristian PDL NU
185. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
186. Pușcaș Iacob - DA
187. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
188. Răducanu Ion PSD DA
189. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
190. Rădulescu Constantin PSD DA
191. Rădulescu Romeo PDL NU
192. Rățoi Neculai PSD DA
193. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
194. Rizea Cristian PSD DA
195. Roman Gheorghe PSD DA
196. Roman Ioan Sorin PSD DA
197. Roman Petre PNL DA
198. Roman Victor PSD DA
199. Roșca Mircea PNL DA
200. Sava Andrei-Valentin PSD DA
201. Scarlat George PNL DA
202. Seres Dénes UDMR NU
203. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
204. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
205. Smarandache Miron Alexandru ND NU
206. Stan Ioan PSD DA
207. Stanciu Zisu PSD DA
208. Stancu Ionel Minoritati DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stănescu Alexandru PSD DA
211. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
212. Stragea Sorin Constantin PSD DA
213. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
214. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
215. Surdu Raluca PNL DA
216. Szabó Ödön UDMR NU
217. Șcheau Ion - Abținere
218. Șimon Gheorghe PSD DA
219. Șova Lucian PSD DA
220. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
221. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
222. Tămâian Ioan PNL DA
223. Teju Sorin PNL DA
224. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
225. Tiuch Cătălin PSD DA
226. Tudorache Daniel PSD DA
227. Tudorie Violeta PSD DA
228. Tudose Mihai PSD DA
229. Turcan Raluca PDL NU
230. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
231. Udrea Elena Gabriela PDL NU
232. Udriște Gheorghe PDL NU
233. Ursărescu Dorinel PNL DA
234. Vainer Aurel Minoritati DA
235. Vasilescu Nicolae PSD DA
236. Vladu Iulian PDL NU
237. Vlase Petru Gabriel PSD DA
238. Vlădoiu Aurel PSD DA
239. Vulpescu Ioan PSD DA
240. Weber Mihai PSD DA
241. Zaharcu Neviser PSD DA
242. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
243. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
244. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 noiembrie 2018, 17:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro